Tovar týkajúci sa osvetlenia bol potrebný vždy. Každá miestnosť, v ktorej bývame alebo pracujeme, potrebuje správne osvetlenie, aby sme si nekazili zrak. Klasické osvetlenie na štýl halogénových žiaroviek sme nahradili novou, úspornou a súčasnou formou a to produktmi, ktoré označujeme ako LED.

dekorace

Pozrime sa teda stručne na to, čo vlastne skratka LED znamená.
Ide o skratku pomenovania Light Emitting Diode, teda svetlo vyžarujúcu diódu. Nejedná sa však o obyčajné svetlo žltého sfarbenia, ktoré sa dá považovať  skôr za tepelný zdroj. Z diódy vyžaruje svetlo prevažne bieleho sfarbenia, ktoré je najpoužívanejšie vďaka primeranej výške farby teploty, ktorá u bieleho svetla dosahuje 6000 K, no v niektorých prípadoch hovoríme o 3000 K.

•         K = Kelviny /jednotka pre meranie farby teploty/
Čím je počet Kelvinov nižší, tým je svetlo červenší nádych, čoho je dôkazom slabá výkonnosť halogénových žiaroviek, ktoré vyžarovali žltú farbu. A naopak, čím je počet Kelvinov vyšší, tým je farba osvetlenia modrejšia. Teda z toho logicky vyplýva, že u bielej farby sa jedná o ten ideál.

Populárnym produktom, ktorý využíva led sú okrem iných i ledkové pásiky. No k ich správnej inštalácii a funkcii odporúčam priinštalovať i lišty. Tú správnu vyberieme, ak cez internetový prehľadávač zadáme kľúčové spojenie a to led listy.

disco

Pásiky sú v baleniach po piatich či desiatich metroch. Pásiky sa dajú ľahko prilepiť, pričom z nich vyžarujú moderné diódy led. Takto môžeme vyzdobiť ľubovoľnú miestnosť, skrátka ich nalepíme, kde nám to najviac vyhovuje. No aby bol efekt a držanie dokonalé, musíme si pomôcť i spomínanou lištou, ktorej ceny sa však pohybujú len okolo 2, 40 euro, pričom cena sa udáva za 1 meter, Teda pri kúpe 2 metrovej lišty zaplatíme raz toľko, no i tak sa jedná  o dostupnú cenu, ktorá naše dokonalé led osvetlenie vo forme pásikov ešte podstatnou mierou vylepší.

4.5/5 - (2 votes)