Je to trend, ktorý je v USA známy už asi 80 rokov, no v Európe a na Slovensku sa s ním zoznamujeme až oveľa neskôr, vlastne až v súčasnosti. Práve teraz totiž naberá tento trend, akým sú mobilné domy Euro- Mobilné domy najväčšiu váhu. Dôvodom je ich prístupná cena a praktická konštrukcia, v neposlednom rade fakt, že tento trend predstavuje úspornejšie bývanie. A v jednoduchosti to, že za nižšiu cenu dokážete mať kúpené voľné priestory, ktoré môžete následne využiť ľubovoľným spôsobom. Tak, ako uznáte za vhodné, či už tu chcete bývať, oddychovať, pracovať alebo podnikať.

home office

Áno, takéto väčšinou útulné priestory poskytujú univerzálne možnosti a vie ich využiť prakticky každý, kto má určitý plán. Plán, ktorý môže súvisieť s investíciou do rekreačného sídla, s oveľa úspornejším bývaním, zháňaním voľného priestoru k administratívnej práci, alebo s nutnosťou zaobstarať si voľné miestnosti na predávanie rôznych produktov či k poskytovaniu služieb.

Možností je veľa, k čomu by ste mobilheim využili vy?

S mobilným domom tak môžete získať napríklad kanceláriu, ale tiež predajňu, v prípade záujmu z neho spraviť kaderníctvo, miesto na podávanie rýchleho občerstvenia a podobne. Fantázii sa tu medze nekladú. Ale ako bolo spomenuté,  v nejednom prípade s týmto „mobilheimom“ môžete získať tiež rekreačné sídlo, ktoré bude klasicky zariadené obývacou izbou, kuchyňou, toaletou a sprchovým kútom. V niektorých prípadoch sa rekreačné sídlo môže stať úspornejším bývaním, v ktorom  môžete bývať pravidelne, nielen počas dovolenky.

dom, jazero

Ďalšie výhody týchto mobilných domov sú vlastne spomenuté v ich prídavnom mene. Sú veľmi praktické z hľadiska prenosu. Dajú sa tak priviesť na dohodnuté miesto, môže ísť napríklad o nejakú idylickú krajinku, niekde v pokojnom prostredí a blízko prírody. Takáto aspoň dočasná zmena prostredia so sebou prinesie nielen príjemné, ale aj zdravotné benefity.