Napráva vašu pokožku
Dlhé hodiny vystavenia slnečnému žiareniu spolu so znečistením a prachom môžu poškodiť pokožku a to spôsobí, že vyzerá sucho. Táto suchosť vedie aj k ďalším kožným problémom, ako je svrbenie a infekcie. Skvelý spôsob, ako poskytnúť koži živiny, vitamíny a ďalšie doplnky, je rozmaznávať  ju s ovsom, ktorý je známy svojimi zvlhčujúcimi, čistiacimi, antioxidačnými a protizápalovými vlastnosťami.

musli

Ako na to
Urobte si kráľovský kúpeľ mletím jednej šálky suchého ovsa v mixéri. Pridajte tento prášok do vane a naplňte ho teplou vodou. Pomocou ruky niekoľkokrát otočte vodu a rovnomerne rozložte zmes. Pridajte niekoľko kvapiek svojho obľúbeného esenciálneho oleja, ako je ruža, levanduľa alebo citrónová tráva. Nechajte pôsobiť 15 až 20 minút a podložte si mäkký uterák. Najlepšie je čerpať tento kúpeľ dvakrát týždenne.

Ponúka hlboké čistenie
Kvôli svojej štruktúre je ovos skvelým pílingom, ktorý dokáže ošetrovať pokožku bez toho, aby na ňu pôsobil príliš agresívne. To je dôvod, prečo, ak chcete očistiť svoju pleť o niečo viac, ako bežné umývanie tváre, urobte si ovsený píling v pohodlí domova. Zbavte sa otravných čiernych bodiek a mŕtvych buniek pokožky prírodným spôsobom pomocou ovsa. Je to vynikajúci píling, ktorý ponecháva pokožku mäkkú a pružnú, aj napriek tvrdšiemu drhnutiu.

koupel

Ako na to
Na začiatok premiešajte jednu lyžicu nepasterizovaného jogurtu s lyžičkou prášku mletého ovsa. Pridajte niekoľko kvapiek medu a premiešajte, aby ste vytvorili hladkú pastu. Naneste zmes na tvár, nechajte pôsobiť  15 minút a potom opláchnite teplou vodou. Môžete tiež zmiešať dve polievkové lyžice ovseného prášku s jednou polievkovou lyžicou mlieka, medu a olivového oleja. Aplikujte priamo na tvár a ponechajte ju päť až desať minút. Potom namastite na tvár krúživým pohybom. Opláchnite vlažnou vodou.