Bývalý vodca lídra lídra v Anglicku sa považoval za zapletený do "organizovanej nenávisti". Počet príspevkov na svojej stránke porušil komunitné štandardy sociálnej siete, povedal Facebook na blogu.
Povedal, že sa nepodarilo rozhodnúť, že svoju stránku ľahko odstráni, ale dodal, že mu nebude dovolené späť.

obchod

"Keď myšlienky a názory prekročia hranicu a predstavujú nenávistné prejavy, ktoré môžu vytvoriť prostredie zastrašovania a vylúčenia pre určité skupiny spoločnosti – v niektorých prípadoch s potenciálne nebezpečnými vplyvmi v režime offline – podnikáme kroky," uviedol Facebook na príspevku.
"Stránka Facebook Tommyho Robinsona opakovane porušila tieto štandardy a vysielala materiál, ktorý používa dehumanizujúci jazyk a vyzýva na násilie zamerané na moslimov.
"Choval sa aj spôsobom, ktorý porušuje naše pravidlá týkajúce sa organizovanej nenávisti."


monitor

Zákaz znamená, že Tommy Robinson, ktorého skutočné meno je Stephen Yaxley-Lennon, nebude môcť v budúcnosti vytvoriť oficiálnu Facebook stránku alebo profil Instagram.
Podľa Facebooku bol pánovi Robinsonovi minulý mesiac zaslaný písomný varovanie o množstve príspevkov na svojej stránke, ktoré porušili jeho komunitné normy, vrátane:

  • posielanie pozvánok na moslimov "špinavé vrecia";
  • postúrovať ľudí, aby terorizovali a zbavovali tých, ktorí sledujú Korán;
  • postu, ktorý vyzýva ľudí, aby "viedli" moslimov;
  • viacnásobné videá zobrazujúce osoby, ktoré sú šikanované.

V januári služba YouTube pozastavila inzeráty na účte pána Robinsona a vyhlásila, že porušil pravidlá inzercie.
V tom čase pán Robinson poprel, že obsahoval akýkoľvek "nenávistný" obsah a povedal, že je obeťou cenzúry.
V novembri spoločnosť PayPal uviedla, že už nebude spracovávať platby za pána Robinsona.
V máji sa pán Robinson, 35, uväznil za pohŕdanie súdom. 13-mesačná veta vyvolala sériu #freetommy protestov. Toto odsúdenie bolo neskôr zrušené po procesných obavách.
Prípad bol teraz postúpený generálnemu prokurátorovi.
V marci 2018 bol pán Robinson zakázaný z Twitteru. Rozumie sa, že jeho účet bol pozastavený kvôli prerušeniu jeho "nenávistnej politiky správania".