Internet využívame aj na to, aby sme si objednali pizzu alebo kúpili televíziu alebo niečo iné www.bomox.sk/statistiky–prezradili-ako-a-k-comu-internet-vyuzivame-najcastejsie/. Internet je plne integrovaný do nášho každodenného života vo všetkých oblastiach, čo má vplyv na spôsob, akým spolupracujeme s ostatnými.

monitor

Význam internetu v našom každodennom živote:

Internet nám uľahčuje život. Ak sme hladní, objednáme si naše obľúbené jedlo online. Musím ísť niekam, rezervujem si taxík online. Na platenie účtov, používame internetové bankovníctvo. Potrebujete topánky, oblečenie, potraviny? Žiaden problém, všetko objednáte bez toho, aby ste opustili svoj domov. Internet je hybnou silou v dnešnom svete. Vďaka jedinému kliknutiu môžete nielen čítať naše miestne noviny, ale aj noviny z ktoréhokoľvek miesta na svete, s permanentnou aktualizáciou obsahu.

Mnoho ľudí takto udržiava kontakt s priateľmi, rodinou a hlavne sú v obraze. Študenti ho zase využívajú na vzdelávacie účely. Dnes máme možnosť posielať informácie z jedného miesta na svete na druhé v priebehu niekoľkých sekúnd, dokonca môžeme robiť online prezentácie, zdieľať naše životy prostredníctvom fotografií, videí, zvukov a textov, žiť v paralelnom svete. Týmto spôsobom sa osobné príbehy stávajú verejnými a miestne otázky globálnymi.

Je to oveľa viac ako len technológia. Je prostriedkom komunikácie, interakcie a sociálnej organizácie.

Oslobodzuje jednotlivcov od geografických obmedzení a spája ľudí okolo nových záujmových komunít, ktoré nie sú viazané na konkrétne miesto. Žijeme v novej, prepojenej a globalizovanej spoločnosti, zjednotenej prostredníctvom nových technológií.

technologie

Jedným z naj vlastností je jednoduchosť, s ktorou môžeme prostredníctvom rôznych vyhľadávačov získať prístup k informáciám, ktoré chceme v priebehu niekoľkých sekúnd. Buď si prečítame niektoré správy, ktoré nás zaujímajú, alebo nájdeme informácie o relevantnej téme, ktorú potrebujeme v akomkoľvek jazyku alebo zariadení a odkiaľkoľvek na svete.