Tento krok nasledoval po niekoľkých davoch, ktoré boli obvinené z falošných správ šírených prostredníctvom služby. Doposiaľ mohli používatelia inde šíriť správy až dvadsaťkrát.
Aktualizácia pravidiel aplikácie bola oznámená na akcii v Jakarte v Indonézii. V krajine sa uskutočňujú všeobecné voľby v apríli.
Podnik povedal, že sa rozhodlo po "dôkladnom" hodnotení výsledkov svojho polročného testu v krajine.

whatsup

"Limit dopredu výrazne znížil postúpené správy na celom svete," dodala hovorkyňa.
"Pomôže to udržať spoločnosť WhatsApp zameranú na súkromné ​​správy s blízkymi kontaktmi. Budeme aj naďalej počúvať spätnú väzbu používateľov o ich skúsenostiach a časom budeme hľadať nové spôsoby riešenia vírusového obsahu."

Šifrované správy
Až 256 používateľov môže byť zapísaných do skupiny WhatsApp. Takže teoreticky jediný používateľ môže teraz posielať správy iba na 1 280 ďalších osôb, než na 5 120 ľudí, ktoré boli predtým možné.

Neexistuje však nič, aby sa zastavili tí, ktorí sa dostali na koniec prijímania, pričom každý posielal správu až päťkrát. Obmedzenie prichádza v čase, kedy sú služby spoločnosti Facebook pod kontrolou za svoju úlohu pri šírení propagandy a iných nepravdivostí online.
Minulý týždeň spoločnosť Facebook oznámila, že odstránila 500 stránok a účtov, ktoré sa údajne podieľali na predaji falošných správ v strednej Európe, na Ukrajine a ďalších východoeurópskych krajinách.

aplikace

Navyše nedávno oznámil, že na svojej hlavnej platforme použila službu kontroly faktov v Spojenom kráľovstve.
Použitie end-to-end šifrovania spoločnosťou WhatsApp znamená, že jeho správy môžu čítať iba ich odosielatelia a príjemcovia, čo obmedzuje schopnosť firmy zaznamenávať nepravdivé správy.
Koncom minulého roka však indická tlač uviedla, že vláda zvažuje zmenu zákona, ktorá by prinútila spoločnosť Facebook, aby policajnú spoločnosť WhatsApp informovala o "nezákonnom" obsahu. To by mohlo spochybniť jeho používanie šifrovacích technológií.