WorldPay kúpila spoločnosť Fidelity National Information Services (FIS) na Floride za 35 miliárd dolárov v hotovosti a akciách plus dlh WorldPay.
Medzi zákazníkov spoločnosti WorldPay patria TopShop, Clarks, Monsoon, Accessorize a viaceré podnikové a reštauračné reťazce. FIS predáva platobné služby a tiež softvér pre finančný sektor.
WorldPay predala RBS v roku 2010 ako podmienku záchrany banky po finančnej kríze.

peněženka

Odvtedy sa hodnota WorldPay dramaticky zvýšila a teraz zodpovedá hodnote akciového trhu svojho bývalého vlastníka RBS.
Dopyt po službách WorldPay prudko vzrástol, keď nakupujúci používajú svoje karty viac, buď na nákup produktov online, alebo na používanie kariet v obchodoch.
FIS povedal, že nákup WorldPay by mu pomohol predať viac služieb bankám a iným finančným spoločnostiam. Generálny riaditeľ spoločnosti Gary Norcross povedal, že „v našich rýchlo sa meniacich odvetviach“ sa veci zmenili.

Vzostup firiem financných technológií, známych ako fintech, videl technologické firmy, ktoré prevzali banky v pretekoch o kontrolu trhu s digitálnymi platbami.
„Potreba investovať, pokračovať v modernizácii technologických a aplikačných vrstiev a naďalej inovovať, aby naši zákazníci mohli byť aj naďalej rušiteľmi, bude pre nás dôležitá,“ povedal pán Norcross pre investorov v pondelok.
Neil Wilson, z Markets.com, povedal, že dohoda "znamená veľmi rýchly posun v platobnom sektore a výšku investícií, ktoré podniky potrebujú".

Očakáva viac obchodov v sektore, keď sa spoločnosti budú snažiť zväčšiť.
Gareth Wilson, šéf spoločnosti Accenture pre globálne platby, povedal, že obchod bol pre priemysel „obrovský“, najmä preto, že „v priemysle kladie cenu na očakávanú hodnotu narušenia“.
"Štruktúra priemyslu je zrelá na zmenu a platby sú bojiskom pre nové aktivity," povedal.

platení karta

Podľa spoločnosti Accenture, v roku 2017 v Európe, 20% všetkých 1 400 spoločností poskytujúcich finančné služby bolo považovaných za „nových“, pretože začali po roku 2005.
Spojené kráľovstvo zaznamenalo vo finsku „obrovský nárast“, pretože to viedlo k liberalizácii bankového sektora.
V súčasnosti je v Británii 2,5-krát viac spoločností poskytujúcich finančné služby ako v roku 2005 a 91% týchto spoločností ponúka platobné služby. WorldPay začala prvýkrát v roku 1989 ako elektronický platobný systém Streamline. Vlastnil ju NatWest Bank, ktorú v roku 2002 získala RBS.

Streamline bol premenovaný na RBS WorldPay. RBS rozšírila službu aj do ďalších krajín, vrátane USA a Holandska. V roku 2009 Európska komisia uviedla, že RBS bude musieť predať WorldPay a iné podniky ako podmienku na schválenie štátnej pomoci banke.