Ak bol škandinávsky interiér vždy váš sen, nemali by ste sa ho vzdať. Ale aby tento štýl perfektne sedel, musíte brať do úvahy jeho vlastnosti. Po prvé, vyžaduje dobré osvetlenie, takže veľké okná.. Po druhé, potrebuje priestor a minimálny nábytok, inak to bude úplne iný štýl. Vo svetelnom interiéri sa budete cítiť oveľa pokojnejší a uvoľnenejší. Škandinávsky štýl je veľmi blízko k minimalizmu a žiadna vec nie je náhodná.

jídelna

  • Zvyčajne je hlavnou farbou v škandinávskom štýle biela alebo pastelové odtiene. V dekorácii steny a stropu tu nenájdete štipľavé farby, základňa je takmer vždy monofónna alebo s veľkým vzorom v tlmených farbách. Účel bielej farby stien je najfunkčnejší – aby odrážal svetlo a urobil priestory priestrannejším, teplejším a pohodlnejším.  Prírodné odtiene v kombinácii s bielym je nádherné plátno pre vytvorenie vlastného škandinávskeho obrazu.
  • Moderná móda pre ekologické materiály a prírodné prvky v interiéri začala v škandinávskom štýle. Tak sa v priestoroch najprv objavili surové drevené povrchy. Drevo a iné prírodné materiály sú základom škandinávskeho interiéru. Farby by mali byť samozrejme aj neutrálne a prirodzené, ale jednotlivé položky môžu byť sfarbené. Najobľúbenejšie odtiene sú svetlo ružové, žlté, modré, mäta, tmavo modré, tmavo zelené. To je perfektná škandinávska paleta!

kavárna

  • Navyše, nábytok v škandinávskom interiéri by mal byť vyrobený z prírodných materiálov. Ak chcete používať škandinávske kreslo alebo zásuvkové skrinky v úplne inom interiéri, mali by tam zapadnúť, akoby boli vždy tam. A všetok tento nábytok je tak funkčný – pohodlné zásuvky, široké regály, posuvné mechanizmy a veľa trikov na rozumné využitie priestoru. Každý centimeter hrá dôležitú úlohu!
  • Textil v škandinávskom interiéri má osobitnú úlohu. Tu určite nie je miesto pre  viacvrstvové záclony a závesy. Okná by mali byť čo najotvorenejšie a preto sú často zavesené buď priesvitnými žalúziami, alebo svetlými a ľahkými závesmi. Jasné dekoračné vankúše sú často vybrané tak, aby zodpovedali záclonám.
  • Škandinávsky štýl funguje podľa prísnych pravidiel. V tejto krajine vládne eklekticizmus a fantázia majiteľov interiérov.