Ak patríte medzi viac než jednu miliardu spokojných užívateľov aplikácie WhatsApp ani vás nenapadne využívať jej nové funkcie. Ak ju aj naďalej používate len na posielanie správ vedzte, že teraz toho dokáže trochu viac.

whatsup

Skupinové hovory (videohovory a hlasové hovory)
Hlasové a aj video hovory sú v tejto apke zadarmo. Nemusíte sa ani obmedzovať len na jeden hovor. Nová funkcia „Skupina WhatsApp“ vám umožňuje hovoriť s viacerými ľuďmi naraz (štyrmi).
Skupinový hovor musíte začať hovorom s jednou osobou. Po začatí hovoru kliknite na ikonu používateľa v pravo hore a pridajte ďalšieho účastníka. Tretieho a štvrtého účastníka pridáte rovnakým spôsobom. Môžete pridávať účastníkov len postupne – jedného po druhom. Naraz to nejde.
Ak chcete hovoriť naraz s viac ako štyrmi osobami musíte využiť inú aplikáciu.

Skupinové chaty
Aj táto časť sa dočkala vylepšenia.
Catch – up – ak niekto spomenie vás, alebo vám nechá v skupinovom chate odkaz môžete to zistiť ťuknutím na ikonu zavináča.
Ochrana pred opätovným pridaním –na WhatsApp skupiny nepotrebovali váš súhlas na pridanie do skupiny. Odteraz ak raz túto skupinu opustíte nemôžu vás hneď pridať naspäť. Istá čas budú musieť vydržať bez vás.

Odstraňovanie správ
Koľkokrát ste chceli vziať späť to čo ste povedali? WhatsApp túto možnosť ponúka. V rozhovore môžete odstrániť správy, ktoré ste poslali. Postup je celkom jednoduchý. Dlhým stlačením označte správu, ktorú chcete zmazať. Zobrazí sa vám panel možností – tam kliknite na ikonu koša. Zobrazí sa vám ponuka či chcete správu odstrániť len u seba, alebo od všetkých, ktorý sa zúčastňujú rozhovoru.
Táto funkcia je ale časovo obmedzená. Nie je presne určené do kedy môžete správu odstrániť, pri starších textoch to nie je možné. Čím skôr to ale urobíte tým lepšie.

aplikace

Zdieľanie polohy
Ak sa máte s niekým stretnúť isto vám táto funkcia padne vhod. Aplikácia teraz umožňuje zdieľať vašu aktuálnu polohu s ďalšou osobou. Stačí len otvoriť chat, ťuknúť na ikonu prílohy a tam na položku poloha. Môžete vybrať na akú vzdialenosť chcete polohu zdieľať (15 minút, 1 hodina, alebo 8 hodín)