Čo je základom interiérov a bývania? Jasné, je to hlavne nábytok. Lenže dobre vieme, že naše priestory chceme takisto oživiť nejakou modernou dekoráciou. Skrátka niečím, čo by ich oživilo.

Najlepšia je kombinácia, kedy nám určitý interiérový prvok dokáže poskytnúť atraktívny dizajn a zároveň funkčnosť. Zároveň ušetrí peniaze a miesto. Vždy je lepšie vsadiť na menej prvkov, avšak efektívnych a takých, čo vaše bývanie obohatia viacerými vlastnosťami. A narážať pritom môžeme takisto na osvetlenie a konkrétne na led pásiky.

  • Za prvé šikovným spôsobom šetria miesto, za druhé osvetlia požadovanú časť priestoru, za tretie sú modernou dekoráciou.

led pás

Predstavte si situáciu, ktorá je špecifické pre túto zimnú sezónu. Už o pol piatej večer je všade tma a zostávame odkázaní na svetelné zdroje. A hlavne na miestach, ktoré predstavujú nejakú pracovnú plochu. Práve túto plochu praktickým spôsobom osvietia pásiky. Okrem iného sa však spoľahlivo využívajú napríklad aj na podsvietenie schodiska, zrkadla, televízora, skrinky, atď.

Vďaka svojmu originálnemu dizajnu vo forme samolepiaceho pásika osadeného diódami sa dajú šikovne umiestniť v podstate na ľubovoľné miesto. Sú štíhle a mobilné, nezaberajú veľa priestoru, navyše sa dajú nalepiť tam, kde potrebujete. Využijete ich preto aj tam, kde sa nezmestia mohutné, veľké svetlá. Vo veľa prípadoch sa funkčným a moderným spôsobom využívajú napríklad na osvetlenie kuchynskej linky.

žiarovka, ruky

Na záver sa hodí spomenúť fakt, ktorý je pre danú technológiu najviac špecifický a zároveň dôvodom, prečo sa táto technológia teší popularite. LED osvetlenie vo všeobecnosti, či už led panely, žiarovky, trubice, reflektory,.. využívajú svetlo emitujúce diódy. Prečo je to také dôležité?

  • Pretože pri svojom chode spotrebujú minimum elektrickej energie. Sú veľmi úsporné. Navyše sa k ďalším užitočným vlastnostiam emitujúcich diód radí ich vysoká životnosť, resp. dlhá svietivosť, čo sa napríklad v prípade led žiaroviek odhaduje na 50 000 hodín.