Pamätáte si všetci na tú dobu, kedy deti prišli domov zo školy, porobili si úlohy do školy a utekali sa hrať na sídlisko za kamarátmi? Toto už dávno neplatí. Dnes máme 21. storočie a úplne inú dobu. Ja si myslím, že je to len výhovorka, ale dobre. Doba ide dopredu a to čo máme teraz o 20 rokov vôbec nemusí existovať. Staré tety a mamy tvrdia, že dnes len všetci sedia pred počítačom, nechodia von a, že aká je táto mládež hrozná a podobne. Dodnes si pamätám našu pani učiteľku zo základnej školy, ktorá stále tvrdila, že vždy staršie generácie nadávajú na tie mladšie, že sú horšie. A to je jedno či bola ona malá, jej deti boli malé, alebo aj jej vnúčatá.

mobily

Dnes prídu deti domov a miesto učenia a potom utekanie na sídlisko si radšej sadnú za počítač a zapnú internet, kde si vypisujú s kamarátmi, s ktorými mohli byť vonku. A keď si dopíšu hrajú hry až dokým vy nepríde domov z práce a nevyženiete ich preč. Prípadne ste tak unavený, že nemáte náladu sa s vašim dieťaťom naťahovať a necháte ho tam sedieť, aby vám dalo pokoj. Nemáte niekedy ani len tušenia, čo všetko si vaše dieťa vyhľadáva na internete. Stačí len keď zmaže históriu a už tie stránky nikto nenájde. Treba chrániť svoje dieťa pred internetom –

Sila internetu je veľká. Dnes už tam nájdete naozaj všetko. Myslím teda ten internet, ktorý je prístupný nám bežným ľuďom. Potom ešte existuje aj dark web a deep web, ktoré sú známe svojím nechutným obsahom (vraždy na objednávku rôzne druhy detského porna a podobne). Ak vaše deti sledujú Youtube, tak niektorí youtuberi majú videa, kde sa dostávajú k takýmto stránkam. Ak máte zvedavé deti, môžu sa kľudne dostať k takýmto stránkam. Skončilo by tonie len traumou dieťaťa, ale mohli by ste mať z toho problém aj vy.

média

Na sociálnych sieťach sa dá celkom slušne klamať. Hlavne je to výhodou pre pedofilov. Mnohokrát v televízií vidíte, že si vytvoria falošný profil, kde si vymyslia vek a potom sa stretávajú s malými deťmi. Internet preto nemá byť pre deti prístupný.