Chorvátsko bude stále lákať a to najmä preto, že je naozaj dostupné do pár hodín autom, je tam čisté more, členité pobrežie, história, pohostinnosť i zákutia bez turistov.

centrum
 
Chorvátsko každoročne očakáva cez 20 miliónov turistov, len Slovensko má zastúpenie cca pol milióna. Na zozname najnavštevovanejších miest je Dubrovník, potom Rovijn, Poreč, Umag, Split, Záhreb a Crikvenica.
 
Slovenská TOP destinácia v Chorvátsku, kde naozaj počuješ najviac slovenskej reči je: Vodice, Crikvenica, Vir, Zadar, Marakska, Baška či Umag.
 
Väčšina slovenských dovolenkárov si vyberá pobyt v apartmánoch zatiaľ čo nie viac ako 20% Slovákov sa najradšej ubytuje v hotely, 6 percent využívajú kempy no a len 3 percentá si svoju dovolenku na Jadrane nevedia predstaviť bez plavby loďou na mori.
 
A čo pláže? Chorvátsko je známe kamenistými plážami, ale no nemení nič na tom, že sa dajú nájsť aj zákutia kde pláž pripomína práve tu karibskú, ale to neviem či vám v cestovnej kancelárii len tak povedia:
 
Turisticky preplnené ale krásne miesta sú napríklad Zlatni rat, Hvar a Smolné ostrovy, Modrá jaskyňa pri ostvore Biševo, Šolta, Drvenik, ktoré vyzerajú ako z filmu Piráti z Karibiku…to sú tie známejšie miesta, ale sú aj pláže o ktorých len tak niekto nevie, ako:

chorvatsko
 

  1. Stiniva, Vis – miesto vhorné pre skokanov do vody z útesov
  2. Jadranský Karibik. Zátoka Sakarun na Otok Dugi
  3. Lubenice, Cres – čistá voda a jemnučné kamienky takmer ako piesok a táto pláž bola uznaná za 15. najkrajšiu pláž sveta
  4. Zavratnica, Senj – názov trafili, však? Je jednoducho závratná a je na zozname UNESCO, pri kúpaní zažiješ pocit ako v nórskom fjorde. Nikde nikto.
  5. Plat, Dubrovnik – krásna príroda a takmer žiadny turisti

 
Takže, ak chcete zažiť tento rok „iné“ Chorvátsko, určite navštívte aspoň jedno z vyššie uvedených miest. Určite nebudete sklamaní. V tej krajine je stále čo objavovať a ajú sa nájsť prenádherné zákutia bez masy ľudí.