Vždy keď sa poberiem do lesa, nestačím sa čudovať kráse okolo seba. Nádherné pestrofarebné kvety, stromy, spev vtákov. Pobyt v prírode ma na mňa zázračný účinok. Stráca sa moja pýcha a prebúdza sa vo mne to moje lepšie ja. Chytám novú energiu. Novú chuť rozdávať lásku a úsmevy okolo seba. Mením sa k lepšiemu.

kopřiva

Milujem prírodu, milujem bylinky. Krása je na lúke kam sa len veru pozrieš!
Všetky rastlinky okolo nám môžu poslúžiť na skrášlenie tela aj duše.

  • Pŕhľava je výbornou rastlinkou na vlasy a zároveň posilňujúcim prvkom pre naše telo. Čerstvo nazberané lístočky obohatia praženicu a dodajú nám energiu. Odvar z listov nám skrášli vlasy. Úžasná rastlinka, ktorá rastie vskutku všade. Opatrne ju trhajme, aby sme nepoškodili korene. Nech rastie aj pre iných.
  • Pamajorán- vynikajúca bylinka pre dobrý spánok a celkovú psychickú pohodu, Česi ju volajú “dobromysl“ a je súčasťou rôznych čajových zmesí. Jedna lyžička tejto rastlinky zaliata do šálky vám urobí dobrú náladu a prinesie pokoj vašej duši. Prenádherne vonia. Môžete ju použiť aj ak o korenie do jedál.
  • Jahoda lesná- malá nenápadná rastlinka. Čaj z kvetov je vynikajúci. Plody sú famózne. Nič sa ich chuti veru nevyrovná.

Rastlín je veľa a osohu z nich je veru ešte viac. Krása človeka pramení z jeho vnútra. Ak sme šťastnými a spokojnými, tak rovnako vplývame na svoje okolie. Pobyt v prírode nám poskytne relax, príjemnú únavu, vyčistenie mysle, môžeme si navyše priniesť domov rastlinky. Potešia naše oko ako prenádherná kytica a zároveň sú aj osožnými.

lesní jahoda

Krása je aj v čistote okolo nás. Nikto nepochybuje, že pekne poupratovaný príbytok má priaznivý vplyv na človeka. Neporiadok je signálom neporiadku v jeho duši.
Ženy chcú byť zvlášť krásne. Od vlasov, cez pery, oči ruky. To je ale vonkajšia krása. Tá vnútorná je v očiach človeka. Tam sa zračí skrátka všetko- pokoj, aj nepokoj. Niet krásy bez krásy v očiach. Pramení totiž z nášho vnútra a má tu najvyššiu hodnotu.