Kancelárske priestory, by mali pôsobiť reprezentatívne. Mnoho ľudí preto siahne po radách dizajnérov, alebo iných odborníkov. To samozrejme nie je na škodu. Problémom však je, ak na takúto službu nemáte peniaze navyše. Moderný, príjemný a elegantný priestor, dokážete vytvoriť aj sami. stačí sa držať niekoľkých jednoduchých pravidiel.
lepítka na skle

Sklo, sklo a zas sklo

Jednoznačnou vchytávkou je sklo. To ozvláštni a zároveň krásne presvetlí každý priestor. Presklené steny, sklenené dvere, či zábradlia oceníte hlavne v menších interiéroch. Takéto riešenie navyše pôsobí naozaj luxusne a zároveň decentne. Presklené steny môžete pokojne skombinovať so sklenenými dverami. Máte na výber rôzne riešenie, a to ich upevnenie v klasickej zárubni, puzdre, alebo závesný posuvný systém. Konkrétne riešenie závisí hlavne od toho, čo je pre vaše priestory praktickejšie.

Sklo prepustí do interiéru dostatok prirodzeného svetla. To určite ocenia vaši zamestnanci. Práca pri dennom svetle je totiž omnoho lepšia. Podľa mnohých výskumov, dokážu byť ľudia dokonca omnoho výkonnejší. Navyše ušetríte na účtoch za elektrinu.
prosklená stěna v zasedačce

Farby vás nemusia trápiť

K takýmto skleneným doplnkom nie je vôbec ťažké zladiť správne farby. Dovoliť si môžete takmer čokoľvek. Samozrejme pozerajte na to, čo sa do kancelárskych priestorov hodí. Vyhnite sa príliš pestrofarebným kombináciám a tiež svetlým farbám. Vhodné sú napríklad odtiene hnedej, sivej, alebo tmavofialovej.

Ak chcete dosiahnuť spomínaný elegantný a reprezentatívny dojem, zabudnite na rôzne zlaté doplnky a iné hlúposti, ktoré by mali navodiť pocit luxusu. Vo väčšine prípadov sa vám podarí vašich zamestnancov a zákazníkov iba dobre rozosmiať. Zlatá je síce fajn, musí sa s ňou opatrne. To isté platí aj o lacných napodobeninách starožitného nábytku a podobných doplnkov. Čistota je jednoducho to najlepšie riešenie.