Možno sa mýlim, no v mojom prípade to takto je. Bývam v dvojizbovom byte, ktorý je síce pomerne priestranný, no aj napriek tomu, nikdy nemám dostatok miesta, kde môžem uložiť všetky tie „potrebné“ veci. Ak ste na tom podobne i vy, nechajte si poradiť od skúsenej obyvateľky malého bytíku a voje veci odložte rozumne.
Posteľ s farebnými obliečkami pod oknom s drevenými okenicami

Posteľ je priam zázračné miesto na nepotrebné haraburdie

Na posteli sa má spať, no čo s tým obrovským priestorom pod ňou? Aj jednolôžková posteľ má minimálne rozmery stoosemdesiat krát deväťdesiat centimetrov. To sú skoro dva metre štvorcové nevyužitého priestoru. Manželská posteľ, to je dvakrát viac miesta. Preto je obrovská škoda, ak pod posteľou nemáte nič, teda okrem samotnej postele alebo prázdneho miesta. Ak máte posteľ na nôžkach, priestor pod ňou môžete využiť ako úložný priestor na krabice a koše s vecami, ktoré nepoužívate každý deň.
Omnoho praktickejšie riešenie, sú však postele s úložným priestorom zabudovaným v ich vnútri. Takto sa nemusíte trápiť tým, že vám na veci bude padať prach a ku krabiciam sa dostanete nepomerne jednoduchšie. Ak takúto posteľ máte, dajte si pozor na doplnky, ktoré k nej budete kupovať. Budete potrebovať rošty s bočným výklopom Segum a taktiež samostatné matrace. Inak y ste posteľ totiž neotvorili.
Malá miestnosť s posteľou, pod ktorou sú šuplíky

Gauč, kreslá a lavica v kuchyni

Podobné je to aj s ostatnými kúskami nábytku, ktorý slúži na ležanie a sedenie. Ak máte malý byt, nikdy nekupujte gauč, ktorý nemá perinák, teda výsuvný šuplík, do ktorého môžete poukladať kvantum vecí. Na trhu dnes nájdete aj takéto kreslá a dokonca i rohové alebo klasické lavice do kuchyne.
Ja mám v takejto lavici uložený všetok sezónny riad, teda misy na vianočnú kapustnicu, slávnostné poháre i šálky a tak ďalej. Do lavice sa i zmestia aj utierky, uteráky a čistiace prostriedky. Tieto veci nemusím mať v linke, a tak ušetrím nesmierne veľa priestoru.