Väčšina ľudí mysli na chod svojej domácnosti už počas stavby. No nájdu sa aj takí, ktorí vykurovanie domácnosti či ohrev teplej vody vopred neriešia a potom si trieskajú hlavu o stenu. Prečo? Pretože dnešná doba už nie je taká ľahká čo sa týka spotreby energie vo vašej domácnosti. Ak si myslíte, že je len na vás čím budete vykurovať, mýlite sa. Podľa novej legislatívy musia novostavby, ktoré ešte len budú podliehať kolaudácii, splniť výšku energetickej triedy v hodnote A0.

energetický certifikát

Zabezpečiť energetickú triedu A0 sa môže niekomu zdať náročné. No ak si zvolíte technológiu do domácnosti, ktorá disponuje nízkou spotrebou energie, docielite to veľmi jednoducho. Zabudnite na starý plynový či elektrický kotol, ktorý vám zožerie veľké množstvo energie. Určite ste už počuli o tepelnom čerpadle, vzduchotechnike či rekuperácii vzduchu. Sú to všetko moderné technológie, ktoré vám nechcú z peňaženky zobrať iba peniaze, ale skutočne výrazne znížia vašu mesačnú spotrebu za vykurovanie či ohrev vody. A so zníženou spotrebou energie je samozrejme aj nižšie mesačná platba. Okrem zníženia spotreby energie a dosiahnutia požadovanej energetickej triedy A0 navyše ušetríte aj na mesačných platbách za energie.

energetický certifikát

Tak to rozmýšľa aj mnoho obyvateľov starších nehnuteľností. Pri starších nehnuteľnostiach sú vysoké mesačné náklady za energie skutočne veľké. A práve preto sa čoraz viac rieši obnova staršej nehnuteľnosti. Práve po obnove nehnuteľností môžete svoje mesačne náklady znížiť na minimum. Aj so staršej nehnuteľnosti sa dá získať nízkonákladovú domácnosť. Energetický certifikát budete potrebovať ku kolaudácii, ale výrazne vám pomôže pri obnove staršej nehnuteľnosti. Veľmi často sa realitný maklér stretávajú aj s energetickým certifikátom potrebným pri predaji bytu. Niektorí kupujúci či nájomníci môžu od vlastníka bytu žiadať energetický certifikát, aby mali istotu, v akých sférach sa pohybujú mesačné náklady na domácnosť. Energetický certifikát Prešov je tu pre každého.