O dovolenke v Turecko som premýšľala už asi také tri letné sezóny. Všade sa píše, že ide o TOP destináciu, že Slováci túto krajinu priam zbožňujú a že je omnoho zaujímavejšia ako to naše obľúbené Chorvátsko. Tak som sa teda konečne odhodlala a zakúpila si dovolenku Turecko last minute. Mimochodom, toto riešenie je veľmi dobré, pretože viete na letenkách aj na ubytovaní ušetriť naozaj pekné peniaze. Tak napríklad mňa, vyšiel sedemdňový pobyt s all inclusive stravou a pitím, na nejakých štyristo eur. V cene boli samozrejme aj letenky a ubytovanie. človek drží v ruke kebab zabalený do alobaluNo ale teraz späť k tomu, o čo sa s vami chcem podeliť. Nebudem vám popisovať krásne pláže a more, pretože o tom, sa dočítate úplne všade. Ale áno, je pravda, že tieto dve veci, sú v Turecku naozaj nádherné. Mňa však omnoho viac oslovilo niečo úplne iné. Boli to jaskyne. Mala som možnosť navštíviť tri, no v Turecku sa ich nachádzajú tisícky. Najviac ma oslovili dve jaskyne, a to konkrétne jaskyňa Dim a Dwarf.
Ako prvú som navštívila jaskyňu Dim Cave. Nachádza sa nejakých desať kilometrov od centra mesta Alanya. Celá „prechádzka“ jaskyňou trvá asi hodinku. Pri vstupe som si však všimla, že i môžete vybrať rôzne dlhé prehliadky. Neviem od čoho presne závisí konkrétny čas. Nejako som po tom nepátrala, ale táto moja trasa bola pre mňa uspokojujúca. Jaskynné chodbičky sú dlhé asi tristo metrov a môžete tu vidieť naozaj nevídanú nádheru.Jaskyňa nasvietená na červeno a oranžovo s kvapľami
Ako druhú som navštívila jaskyňu Dwarf Cave, ktorá sa nachádza pomerne vysoko v kopcoch. Na miesto sa dostanete autobusom. Po vystúpení, sa pripravte na krátku prechádzku ku vstupu do jaskyne je to asi takých dvadsať minút pešo. Nečakajte nič veľké. Jaskyňa je naozaj maličká, no svoju veľkosť doháňa krásnym zdobením. Mne sa páčilo najmä to, že tu bolo naozaj málo ľudí. Ja som do jaskyne vstupovala iba s ďalšími piatimi turistami.