Intímny život partnerov je alfou a omegou pre fungujúci vzťah. Napriek tomu je pre muža priznanie, že má problém, veľmi ťažké. Nájdu sa však aj takí, ktorí sa vedia k problému postaviť čelom a navštívia lekára. Takýmto pánom gratulujeme, pretože majú skoro stopercentnú istotu, že sa radosť do ich postele opäť vráti.
Liečba erektilnej dysfunkcie nie je nič zložité. Väčší problém je správna diagnostika, určenie kde presne drieme základ ochorenia, či ide o psychické, alebo o fyzické zlyhanie tela. Samozrejme, že sa dá siahnuť aj po jednoduchšom riešení. Na trhu je množstvo prostriedkov, ktoré vám s problémom dočasne pomôžu

Muži vraj čakajú aj 5 rokov než vyhľadajú odbornú pomoc. Ale tú by mali hľadať už po polroku. Asi desať percent mužov ma problémy s erekciou, ktoré súvisia s psychikou. Pri zvyšku ide o fyzické problémy. Prvotné vyšetrenie nebolí, ide o konzultáciu, vyplnenie dotazníka, zodpovedanie intímnych otázok. Lekár zisťuje, či ste nemali úraz, aké lieky beriete, aké ochorenia môžu na erekciu vplývať. Ak ide o jednoduchý problém, predpíše vám lieky a všetko je vyriešené.
Ak ide o problém závažnejší, musíte navštíviť urológa, alebo psychológa. Určí sa presná diagnóza a ďalšími spôsobmi liečby sú injekcie, alebo protézy. Injekcie treba pichať asi 15 minút pred stykom do bočných strán penisu. Látky obsiahnuté v injekcii rozširujú cievy a pôsobia tým na erekciu.

model

Posledným variantom liečby je operácia, alebo protéza. Tieto metódy sú ale drahé a účinkujú len dočasne. Pri operácii sa podviažu cievy a tým zablokujú. Existujú dva typy protéz. Jedna spôsobuje, že penis stále stojí, pri močení sa dá ohnúť. Druhý typ pomôže k erekcii kedy potrebujete. Do penisu sa zavedie nafukovací implantát a ten podľa potreby nafukuje a vyfukujete.

akt

Popasovať sa s problémami erekcie je dôležité aj z dôvodu, že môžu byť predzvesťou závažnejších ochorení napríklad srdca, alebo príznaky cukrovky, či dokonca rakoviny.