Všetky to poznáme – občas sa nalíčiť nestíhame, niekedy sa nám zasa nechce, ale často krát sa aj tak o to usilujeme. Častým nosením make-upu si však môžete k sebe nie len veľmi rýchlo pritiahnuť staro vyzerajúcu pokožku a vrásky, ale aj nízke sebavedomie. Neveríte? Tak čítajte ďalej!

kráska

Nestíhate? Nevadí!
Veľa ženám sa stáva, že dennému make-upu venujú toľko času a námahy, že musia kvôli nemu nie len oveľa skorej vstávať, ale aj si ho musia dať z morálnych zásad po každý jeden krát a to aj napriek tomu, že v ten deň vôbec nič nestíhajú. Prečo to tak je? Pretože keď si na vás ľudia zvyknú s vašim make-upom, môžete si tým do života privodiť nepríjemnú zvyklosť a strach z vychádzania bez neho. Budete sa totiž báť, ako budú na vás ľudia reagovať, keď vás bez neho uvidia. Budete mať strach, že sa im nebudete bez neho páčiť a tým si môžete značne podrývať sebavedomie. Preto ak patríte medzi tieto ženy, začnite malými krôčikmi a to tak, že jeden deň si dáme menej výrazný rúž, na druhý deň iba lesk a na tretí rúž vynecháte. Postupne sa tak pre vás stane (ne)nosenie make-upu úplne prirodzenou vecou a vaše okolie tiež nezasiahne šok, ktorého sa tak obávate.

pleť

Pokožka potrebuje dýchať!
Asi najdôležitejším dôvodom, prečo občas vynechať make-up je to, že pokožku vyčerpáva, upcháva póry a pomáha jej tak neželanému starnutiu. Vaša pokožka potrebuje vyslovene dýchať, navyše, ak máte problematickú pleť o to viac ako si vôbec možno myslíte. Pokiaľ sa snažíte zúfalo vaše nedokonalosti zakrývať make-upom, práve to môže byť, paradoxne, príčinou toho, že je problematická, pretože takáto pokožka potrebuje voľnosť a vzduch oveľa viac, ako tá normálna. Ak už teda aj používate na vašu problematickú pokožku a jej skrytie make-up, mali by ste jeho výberu venovať oveľa viac času a pozornosti a vyhľadávať skôr špeciálne (ale saj drahšie) make-upy, určené práve pre tento typ pleti.