Vypadávanie vlasov je do istej miery prirodzené. Obnovuje sa tak náš porast hlavy. Najviac nám vlasy vypadávajú v jeseni a na jar. Mimo tohto obdobia by nám vlasy veľmi padať nemali a ak sa tak deje, niečo je zle. Vo všeobecnosti sa dá povedať, že vypadávanie vlasov netreba riešiť pokiaľ sa nám netvoria na hlave miesta úplne bez vlasov alebo nám celkovo vlasy nerednú. Ak máte však pocit, že vám vlasy vypadávajú viac ako ste zvyknutí, určite sa poraďte so svojim lekárom alebo lekárnikom. Príčin vypadávania vlasov môže byť veľa. Aké metódy boja môžeme vytasiť?růžové vlasy.jpg
Meditáciou proti stresu!
Jedna z najbežnejších príčin vypadávania vlasov je stres. Bojujme proti nemu vedome! Jednou z aktívnych ciest je meditácia alebo jóga. Mali by ste sa zamyslieť aj nad svojou životosprávou. Možno by nebolo úplne zlé znížiť svoje pracovné vyťaženie a trochu zvoľniť.
Vitamíny
Nedostatok vitamínu D má tiež vplyv. Trávte viac času vonku, na slniečku a efekt sa dostaví. Navyše je tento bod dobre kombinovateľný s bodom prvým, nemyslíte?
V zime môžete vitamín D získať z potravín ako napríklad losos. Úpravou stravy môžete vyriešiť aj nedostatok železa, ktoré je obsiahnuté v potravinách ako vajíčka, krevety. Ak si chcete byť istí, požiadajte vášho lekára o kompletný krvný rozbor.
Dobrým pomocníkom môže byť tiež biotín, hit posledných rokov. Zlepšuje a urýchľuje rast nie len nechtov, ale i vlasov.modelka.jpg
Laser
V extrémnych prípadoch vypadávania vlasov môže byť nápomocná aj laserová terapia. Môže sa však vykonávať len na certifikovaných pracoviskách. Špeciálne prilby sa zväčša nosievajú každý druhý deň po dobu 25 minút. Mínusom tohto ošetrenia je však jeho vysoká cena nakoľko je to u nás novinka. Efekt sa navyše dostaví až po niekoľkonásobnom (najmenej dvadsaťnásobnom) ošetrení a nie je tugarancia, že naozaj ovplyvní rast práve vašej bujnej hrivy.