Od dnešného dňa začnú používatelia v beta programe WhatsApp zobrazovať novú možnosť zdieľania pod svojím stavom, ktorú môžete použiť na uverejnenie stavu priamo na svojom príbehu na Facebooku alebo ho odoslať do inej aplikácie, napríklad Instagram, Gmail alebo Fotografie Google. Status je funkcia Instagram Stories v štýle, ktorá vám umožňuje uverejňovať obrázky, text a videá vo vašom profile, ktoré zmiznú po 24 hodinách.whatsup.jpg
 
Hoci existuje priamy odkaz na zdieľanie vášho stavu na Facebooku, WhatsApp mi hovorí, že to nerobí nič, aby ste prepojili svoje účty na tieto dve služby. Namiesto toho využíva rovnaké rozhrania API na zdieľanie údajov iOS a Android ako každá iná aplikácia, čo znamená, že údaje sa prenášajú medzi aplikáciami na zariadení.
 
WhatsApp musí byť opatrný pri vytváraní dojmu zdieľania dát s Facebookom. Keď Facebook získal službu zasielania správ v roku 2014, sľúbil, že nebude zdieľať dáta užívateľov a povedal, že to bude fungovať " nezávisle a samostatne ." To sa zmenilo v roku 2016, kedy spoločnosť uviedla, že by začať zdieľať dáta užívateľov, Od tej doby francúzski a nemeckí regulátori oznámili, že túto prax zastavia. V roku 2017 Európska komisia uložila pokutu vo výške 122 miliónov USD za zavádzajúce regulačné orgány o rozsahu, v akom by mohla prepojiť účty pred nadobudnutím.
 ikona.jpg
Aby bolo jasné, je nová funkcia zdieľania stavu nemá žiadne zdieľanie dát, ktoré dostal do problémov v minulosti. Ale ako sa Facebook posúva smerom k tomu, aby používatelia zo všetkých troch hlavných služieb mohli navzájom komunikovať cez jeden technický backend, aj zdanlivo neškodné funkcie, ako je táto, môžu riskovať intenzívny dohľad.
 
Status, ktorý bol uvedený na trh v roku 2017 , od tej doby vyrástol na 500 miliónov používateľov denne a v roku 2020 sa stane prvým miestom v aplikácii na zobrazenie reklám .