Trápi vás vo vašom dome zima v zime či prílišné teplo cez leto? Máte problémy s dýchaním a celkovo sa doma necítite dobre? A v neposlednom rade, máte pocit, že vyhadzujete veľké množstvo peňazí za energie? Ak si hovoríte, že presne to sa týka aj vás, spýtame sa vás jednu otázku Máte zateplený dom? Ak doposiaľ nie je zateplený, to vysvetľuje všetky vaše reakcie na vyššie otázky. Zatepľovanie domu je prvý krok, ktorý musíte spraviť, ak chcete skvalitniť váš pobyt doma, vaše zdravie a okrem iného aj ušetriť. Okrem toho ak máte dom zateplený, má omnoho väčšiu hodnotu ako predtým. Znamená to teda, že sa nielen zvyšuje kvalita bývania v takomto dome, no zároveň by ste ho v prípade sťahovania aj omnoho drahšie predávali.

rekonštrukcia domu

Veľmi dôležitou otázkou pri zatepľovaní je aj výber materiálu. Na trhu je široký výber materiálov na zateplenie, a preto závisí od vás, ktorý si zvolíte. Najlacnejší je klasický polystyrén, ktorý má dobré izolačné vlastnosti. Vylepšený polystyrén je však známy ako soklový polystyrén, ktorý má o niečo lepšie vlastnosti. Tento materiál sa odporúča najmä na zateplenie pivníc, či fasády. Je totiž pevný a vhodný aj na styk so zeminou.

nadcha zena

Soklový polystyrén disponuje minimálnou nasiakovosťou, čo je jedna z jeho veľkých výhod. Sú s ním spokojní mnohí zákazníci a svedčia o tom aj skvelé recenzie na tento druh polystyrénu. Samozrejme, že závisí aj od konkrétnych miest na zatepľovanie. Iný materiál je vhodný na strechu a iný materiál je vhodný napríklad na fasádu.

Ak ste sa v článku našli a chcete sa pustiť do zatepľovania, mali by ste tak spraviť čo najrýchlejšie. Nielenže poskytnete lepšiu ochranu pred únikom tepla, no zároveň znížite aj riziko respiračných ochorení. Okrem toho bude váš dom vyzerať omnoho lepšie z vonkajšej strany a naberie nový rozmer a hodnotu. Tak neváhajte a poďte do toho aj vy!