Existujú rôzni tantrickí učitelia, ktorí tantru študujú a zaoberajú sa ňou dlhé roky. Zúčastňujú sa rôznych tréningov a pomáhajú ľuďom, ktorými sú pravidelne navštevovaní porozumieť samým sebe a to aj pomocou tantrických masáží. Títo učitelia sa často venujú aj párovej terapii.

Ak si myslíte, že ide len o ďalší nový druh náboženstva tak sa veľmi mýlite. Nejde o žiadne náboženstvo, práveže skôr o filozofiu, ktorá môže byť určená pre človeka akéhokoľvek vierovyznania. Tantra slúži na posilnenie osobnosti človeka, spojení s niekým iným a posúva človeka na nové rôzne nepoznané úrovne v mnohých oblastiach. Pracuje hlavne so sexuálnou energiou, ktorú považuje za najdôležitejšiu formu energie. Pomocou nej vlastne dochádza k rozvíjaniu duchovnej stránky človeka.

tantra

Jej korene siahajú až do starovekej Indie a je spojením rôznych hinduistických prúdov. Jej základom sú dva kozmické princípy, mužský a ženský. Tie na seba navzájom neprestajne pôsobia a vzájomne sa ovplyvňujú.

Ľudia venujúci sa tantre považujú milovanie za oslavu, určitú formu tvorenia. Stáva sa istým spôsobom aj druhom meditácie, rituálu. Tantrické vzdelanie sa zaoberá erotogénnymi zónami, dotykmi, komunikáciou vo vzťahu a pri sexe, ale tiež napríklad aj dýchaním, vďaka ktorému sa môže napríklad lepšie prepojiť pravá a ľavá hemisféra, čo zvyšuje tvorivosť a celkovo mozgovú činnosť. Taktiež však slúži na lepšie seba rozvíjanie a sebapoznávanie.

tantra relax

Mnoho ľuďom sa pri pojme tantra vynorí ako prvé v hlave slovné spojenie tantrická masáž. Ide o celotelovú masáž vrátane intímnych partií. Slúži však na ošetrenie nie len tela, ale aj mysle, energetických centier a celkových emócií. Prináša so sebou pokoj, kľud, uvoľnenie ale zas taktiež aj potešenie, uspokojenie. Je to presne ten druh masáže, ktorú by mal každý vo svojom živote minimálne vyskúšať.