Existuje pár fínt ako oklamať oko a vyzerať navonok štíhlejšie. Isto každá žena o nejakej vie. Ak spojíte týchto fínt viac, budete na svoje okolie pôsobiť oveľa štíhlejšie než si viete predstaviť.

Malá zmena = veľký rozdiel
Stačí mala zmena vo Vašom každodennom obliekaní a Vaši susedia a známy si budú za Vašim chrbtom šepkať ako ste schudli.

boty

Dlhšie nohavice
Kupujte si dlhšie džínsy. K nim si môžete dať topánky na vysokom opätku a Vaša postava sa tak opticky predĺži. Najlepšie nohavice budú tie, ktoré budú mať v oblasti zadku vrecká, opticky túto časť rozdelia na menšie plochy.

Jedna farba
Určite ste už počuli o tom, že čierna farba oblečenia Vás opticky zúži. Vedeli ste aj o tom, že to platí pre všetky farby? Ak sa oblečiete od hlavy po päty do jednej farby Vaše telo nadobudne na pohľad štíhlejší tvar. Platí to aj pre oblečenie (moletkami často zavrhované) v bielej farbe.

naušnice

Správna podprsenka
Kúpte si správnu veľkosť podprsenky. Keď dostanete všetko na svoje miesto zistíte, že Váš pás je celkom štíhli.

Veľkosť oblečenia.
Neobliekajte si voľné oblečenie, či väčšie oblečenie. Nezakryje Vašu postavu. Výber nevhodného materiálu (napr. pletenín) ju len opticky rozšíri. Vyberte si veľkosť, ktorá je presne na Vás. Nekupujte ani o číslo menšie oblečenie, efekt „a la muffiny“ vôbec nevyzerá dobre a len upriamuje pozornosť okolia na Vašu postavu.

Džínsy
Okrem už vyššie spomínanej väčšej dĺžke si pokojne môžete obliecť aj úzke. Na používanie sťahovacej bielizne môžete zabudnúť. Na trhu existujú džínsy, ktoré Vašu postavu vytvarujú aj bez nej.
Vyhýbajte sa bedrovým džínsom. Vyberajte si tie, ktoré siahajú aspoň kúsok nad pupok. Celkovo bude Váš pás a zadok pôsobiť útlejšie.

Topánky
Správne zvolené topánky dokážu divy. Ak si k tmavým nohaviciam, či džínsom dáte tmavé topánky na podpätku, maximálne po členky (alebo ich schováte pod nohavice) Vaša postava, hlavne dolná polovica tela bude pôsobiť vyšším a chudším dojmom.

Šperky
Noste šperky čo najbližšie k Vašej tvári (náušnice, náhrdelníky) Upriamia pozornosť na Vašu tvár a nie na Vašu postavu. Rovnako dobre Vás zoštíhlia aj dlhé vrstvené reťaze. Opticky predlžia Vašu hornú polovicu tela. Vyhnite sa mohutným náramkom a opaskom.