Sú ľudia, ktorí majú len nohy na stole, kávu im prinesie sekretárka, píše za nich počítač, plánuje online kalendár a im len idú peniaze na účet. Na druhej strane sú ľudia, ktorí robia čokoľvek len aby zarobili aj keď ide o prácu špinavú, smradľavú alebo nie bežnú. Po tomto článku budete pravdepodobne vďační za prácu, ktorú robíte. Prestavme si sedem nie bežných profesií.

oslavenci

Čistiť žumpy
Tento človek celý život pracuje v podrepe a jeho prácou je chodiť po žumpách a dočisťovať to, čo ostalo po odvezení odpadu. Nie však hadicou ako by ste si to predstavovali ale vlastnými rukami, keďže hadica síce odstráni množstvo fekálií, ale mnoho ich ostane pousádzaných na stenách.

demolice

Inseminátor dobytka
Osoba, ktorá umelo oplodňuje dobytok zmrazenými spermiami, ktoré ešte predtým odoberá neukojeným býkom. Opäť nič pre slabé povahy a žalúdky.

Garbiarsky robotník
Možno to znie v celku normálne a príjemne ale náplň práce spočíva v čistení koží, vrátane odstraňovania prebytočných zvieracích chlpov a tukového tkaniva, pranie a sušenie srstí. Určite si viete predstaviť, že taká neopracovaná zvieracia koža vôbec nevonia vábne.

Výskumník komárov
Táto práca je bežná hlavne v Brazílii, pretože komáre tam prenášajú rôzne choroby. Takýto pracovník sám seba používa ako návnadu, pretože komár saje krv len zo živého. Veľké riziko nebezpečenstva.

Čistič prenosných záchodov
Tieto toalety nemajú kanalizáciu, takže je potrebné všetko pekne vyčistiť manuálne a steny dezinfikovať pomocou vysokotlakového prúdu vody. Hoci je táto práca špinavá a nechutná, napríklad v USA je to celkom dobre platená pozícia.

farma

Zvierací hrobár
Táto práca je populárna v krajinách, kde je vyššia migrácia a odpratávanie zdochlín je prácou špecializovaných tímov.

Testovač kondómov
Náplň práce je taká, že dostanete kondómy v hodnote 60 dolárov a môžete sa pustiť do testovania.