Celý svet sa ide zblázniť zo zdravej stravy. Pokiaľ sme plnoletí, môžeme si jesť čo chceme. Iné je to však v prípade detí. Rodičia to bohužiaľ neraz so zdravou stravou preháňajú.

batole
 
Rozhodnutie nekonzumovať mäso, nášmu organizmu prinesie určite množstvo benefitov. Avšak v prípade detí, by sme im na ich jedálnička nemali mäso odopierať. Je pochopiteľné, že ak holdujeme takémuto životnému štýlu, chceme aby boli aj naše deti jeho súčasťou. Je však potrebné si uvedomiť, že rozhodnutie konzumovať iba rastlinnú potravu, ste urobili sami. A túto možnosť by sme mali ponechať aj svojim deťom.

dítě
 
Ďalším príkladom sú rodičia, ktorí sa rozhodnú svojim deťom nepodávať jedlá s obsahom múky, pretože dnes je takýto spôsob stravovania veľmi populárny. Začnú iracionálne nakupovať bezlepkové potraviny a núkať ich svojim ratolestiam. Ak medzi takýchto rodičov patríte, alebo ste rozmýšľali nad touto alternatívou, skúste sa zamyslieť nad rodičmi s deťmi, ktoré nemôžu konzumovať múku kvôli chorobe. S najväčšou pravdepodobnosťou,  by vám nejeden z nich potvrdil, čo všetko by boli ochotní dať za to, aby ich dieťa mohlo jesť „normálne“. Múka je navyše jednou z veľmi dôležitých surovín. Obsahuje množstvo vlákniny a telu dodáva potrebnú energiu a živiny. To všetko je obzvlášť potrebné najmä v období fyzického rastu a dospievania.
 
Sladkosti sú ďalšou potravinou, ktorú rodičia svojim deťom radi odopierajú. Treba si však uvedomiť, že na cukre nie je nič zlé. Samozrejme ak sa to s ním nepreháňa. V prípade, že svojim ratolestiam nechcete podávať kupované cukrovinky s obsahom chemických látok, pripravujte im ich aspoň doma, alebo nakupujte také, ktoré ich v sebe nemajú. Dnes ich dostanete na každom kroku a v pomerne normálnej cene.

hočlička
 
Striktné predpisy v strave malého dieťaťa navyše s najväčšou pravdepodobnosťou spôsobia, že v neskoršom veku, kedy na ich jedálniček nebudete môcť dohliadať, budú konzumovať všetko nezdravé v dvojnásobnom množstve. Veď predsa, zakázané ovocie chutí najlepšie.