Ak hovoríme o kombinácii dreva a hliníku, nemáme na mysli módu, ale bytový dizajn. Aj keď sú dnes byty preplnené sklom a plastom, drevo stále patrí k veľmi populárnym a moderným materiálom. Ak však chcete držať krok s dobou, snažte sa ho kombinovať, tak trošku inak, teda so spomínaným hliníkom, alebo inými zliatinami kovov. Táto kombinácia je jednoducho neopakovateľná a uspokojí aj tých najnáročnejších.

Kuchyňa zariadená drevom so chodami s kovovým záradlím.jpg

Zaručene efektné kombinácie

Dreveno kovové kombinácie môžete vytvárať samozrejme kdekoľvek. Niektoré, však stoja za to a patria k tým, ktoré budú vyzerať zaručene vynikajúco. Tu je niekoľko príkladov.

  1. Hliníkové rámy okien a drevené parapetné dosky
  2. Dvere z masívneho dreva v kombinácii s hliníkovým kovaním
  3. Hliníkové zábradlie na chody LMmonta drevené schodisko
  4. Masívna kuchynská linka, s hliníkovými doplnkami
  5. Drevený stôl a dizajnové hliníkové stoličky

Hliník a drevo si pomôžu

Hliník a drevo patria k priateľom, ktorí si navzájom vedia aj pomôcť. Hliník totiž patrí ku kovovým zliatinám, ktoré majú nesmierne dlhú životnosť a sú odolné voči akýmkoľvek vonkajším vplyvom. Drevo je naopak o čosi chúlostivejší materiál. Preto by sme ho mali kombinovať s takými materiálmi, ktoré ho nepoškodia. Tak napríklad obyčajné železné zábradlie, môže časom začať hrdzavieť, čo drevo pomaličky úplne zničí. Keďže niečo také pri hliníku nehrozí, budete sa môcť zo svojho bytu tešiť naozaj dlhé, dlhé roky.

zábradlí na schody.jpg

Moderné, no útulné

Moderné interiéri zvyknú niekedy pôsobiť chladným dojmom. Veď ani nie je divu. V súčasnosti využívané materiály, teda hliník, iné kovy a ich zliatiny, sklo, či plast, jednoducho nepatria k tým, ktoré dokážu vytvoriť teplo domova. To je ďalšia výhoda ich kombinovania s drevom. Drevo sa postará o útulnosť a moderné prvky zas o luxusný dojem. Ak teda chcete domácnosť, ktorá drží krok s dobou, no na druhej strane bude ozajstným domovom, už viete ako na to.