Nespočetne mnoho ľudí sa teší práve na letné obdobie, ktoré je časom radovánok a relaxu. Je tiež označované termínom prázdniny a čas dovoleniek, kedy si dospelý konečne môžu nájsť čas aj na odpočinok vo forme či už rodinnej alebo inej dovolenky. Termín dovolenka neoznačuje len oblasti za hranicami našej krásnej krajiny, ale aj miesta ľuďmi dlhodobo obdivované a nachádzajúce sa len neďaleko od našich domovov.

mapa

Nemusíme tráviť dovolenku len pri mori, čas na relax sa nájde aj u nás a naše služby s tými zámorskými naozaj nezaostávajú. Aj keď sme krajina malá, vieme robiť veľké veci a človeku pobyt spríjemniť tradičnou kultúrou zvykmi a samozrejme pestrou ponukou výletov, zájazdov a relaxačných služieb.

Srdce Slovenska
Za najsilnejšiu a najkrajšiu časť Slovenska sú považované Tatry. či už si človek vyberie hocijakú časť, či už Vysoké alebo Nízke Tatry, vždy bude obklopený príjemnou atmosférou srdečných ľudí a obklopený nádhernou prírodou, ktorá naša horská krajina ponúka. Ak ste neboli cez zimu na kvalitnej lyžovačke, čo sa o lyžovačke na Slovenských zjazdovkách (najmä tatranských) dá s určitosťou konštatovať, jej hory vás presvedčia, že stoja za návštevu.

hory

Putovanie horskými priesmykmi nie je síce pre každého, ale za ten výhľad a okolitú nedotknutú prírodu to stojí. AK vás turistika príliš neuchvátila, existujú stovky miest, ktoré ponúkajú rôzne wellness pobyty, vyznačujúce sa dokonca privátnym wellnessom, pri ktorom si vás cudzí ľudia nebudú v žiadnom prípade rušiť – celé to tam bude vaše. Narozdiel od toho v Tatrách sídli mnoho zábavných atrakcií a parkov. To všetko nájdete v obľúbenej destinácii, kam zamieril snáď už každý rodák, na Liptove. Okrem vybláznenia na atrakciách tam nájdete aj nádhernú zoologickú záhradu, kde máte možnosť stretnúť sa zoči-voči šelmám ako je lev. Na Slovensku je predsa krásne – treba si ho poriadne preskúmať a potom sa rozhodnúť na potulky svetom.