Skúste si predstaviť chôdzu po schodoch či pobyt na balkóne alebo terase bez zábradlia, nepríjemné však? Hlavne je to veľmi nebezpečné, pretože bez možnosti opory sa môže stať veľké nešťastie, môže dôjsť až k pádu s následkom smrti. Preto každá stavba, ktorá je pred kolaudačným rozhodnutím, musí mať na týchto súčastiach osadené zábradlie, spĺňajúce normy.

vonkajšie schody

Moderné novostavby už s montážou nerezového zábradlia akosi rátajú, je to totiž materiál, ktorý si obľúbili architekti aj projektanti hneď z viacerých dôvodov: ide o https://lmmont.sk/nerezove-zabradlia/ jeho nadčasovosť, variabilnosť, elegantný vzhľad a dlhú životnosť spolu s minimálnou údržbou. Svoj pôvodný vzhľad si zachová dlhodobo, stačí ak z neho utrieme prach a nečistoty a preleštíme ho špeciálnym prípravkom na to určeným.

Každá terasa, balkón či schodisko s nerezovým zábradlím dodáva budove nádych luxusu a elegancie. Typov ako môže zábradlie vyzerať, je viac: môže byť zložené iba zo stĺpikov, ktoré sú osadené od seba v daných vzdialenostiach alebo to môže byť kombinácia nerezových stĺpikov so sklenenou výplňou. Stĺpiky mávajú úpravu inox alebo elox a sklo sa používa bezpečnostné connex vo farebnom prevedení čírom, matnom, pieskovanom alebo s grafickými vzormi priamo na sklo. Pri projektovaní zábradlia treba brať do úvahy aj to, či bude osadené v interiéri alebo v exteriéri, pretože oceľ, ktorá je vystavená poveternostným vplyvom, musí byť odolnejšia ako tá, ktorá je použitá v interiéri. Ošetrovanie však takisto zahŕňa čistenie od prachu a nečistôt a preleštenie vhodnými prípravkami, aby oceľ nestratila lesk.

stairway-114820_640-1

Jednotný cenník pre zábradlia z nerezu neexistuje, pretože sa vypracováva na jednotlivé projekty samostatne a zahŕňa kvalitu použitého materiálu, jeho množstvo, spôsob prevedenia alebo nutnosť výroby atypických prvkov. Každý potenciálny zákazník si však môže nechať vypracovať nezáväznú predbežnú kalkuláciu, aby ho konečná cena nemilo neprekvapila.