Prvoradou a hlavnou úlohou laku na vlasy je fixácia účesu – to vie každý. Vďaka nemu odolá akýkoľvek účes nástrahám počasia. Stabilný účes ale nie je jediný spôsob ako ho využiť. Lak na vlasy môžete použiť aj inak.

záclony

Kvety.
Máte radi čerstvé kvety? Vo váze vydržia pár dní, potom sa s nimi musíte rozlúčiť. Ak ich ale zo vzdialenosti cca 40 cm postriekate lakom na vlasy predĺžite ich životnosť. Lupene z kvetov tak rýchlo neopadnú a vy sa môžete z kytice tešiť o pár dní dlhšie.
Ak lakom na vlasy postriekate ihličie na doma zhotovených vencoch vydržia vám dlhšie. Ihličie neopadá, nezhnedne a bude vyzerať dlhšie ako čerstvé.

Biele záclony.
Záclony sú časťou domácnosti, ktorá sa často špiní. Hlavne v letnom období, keď je stále otvorené okno a na záclonu sadá všetok prach a špina z ulice. Odolnosť voči zašpineniu získa ak ju operiete a po uschnutí prestriekate lakom na vlasy. Vždy keď vrstva laku uschne prestriekajte ju znova. Opakujte asi 5 – 6 krát.

Statická elektrina.
Máte v skrini sveter, ktorý pri obliekaní vytvára statickú elektrinu? Stačí ak ho postriekate lakom na vlasy a premädlíte. Drobných elektrických výbojov sa viac nemusíte obávať.
Nosievate často sukne? Ak áno isto poznáte problém s jej nosením. Pri chôdzi sa lepí na pančucháče. Tento problém dokáže narušiť outfit. O tom aké je to nepríjemné a obmedzujúce nebudem ani písať. Nastriekajte ho na vnútornú stranu sukne a problém je vyriešený.

Lak na vlasy miesto šampónu.
Možno vám to príde neuveriteľné, ale lakom na vlasy môžete nahradiť šampón. Presnejšie suchý šampón. Ak nemáte čas umyť a vysušiť si vlasy stačí si na ne nastriekať lak na vlasy a keď uschne poriadne vyčesať. Lak naviaže na seba mastnotu a nečistoty z vlasov. Tým že ho následne vyčešete budú vaše vlasy čisté.

věnec

Nechty.
Lakujete si nechty? Ak sa vám nechce čakať kým lak na nechty uschne môžete ho ešte za mokra nastriekať lakom na vlasy. Čas schnutia sa skráti na polovicu a ako bonus získate lesklejšie nechty.