Keď už bolo viac než jasné, že budem trvalo pracovať priamo zo svojho domova, povedala som si, že by nebolo na škodu mať vlastný kútik, kde ma nebude nič rušiť. Myšlienku na kútik som nakoniec nahradila celou miestnosťou. Pri práci potrebujem pokojov a verte, že i vy. Spočiatku som nejako neriešila to, aký nábytok, by som si mala vybrať, alebo to aké svetlo bude na stôl najlepšie. Keď však prišli zákazky, pi ktorých som musela pracovať naozaj od skorého rána, do naozaj neskorého rána, pochopila som na vlastnej koži a aj na vlastných očiach, prečo ľudia takéto veci toľko riešia.Otvorené dvere do miestnosti so stolom, stoličkou, obrazom na stene a svetlom.jpg

Aby ste dobro videli

Poďme k svetlu, pretože to je podľa mňa naozaj ale naozaj veľmi dôležité. Úplne ideálne je LED osvetlenie https://www.ledprodukt.sk/. Nejde ani tak o jeho životnosť, úspornosť a ďalšie, veľmi dobre známe, pozitíva. Mne LEDky vyhovujú preto, lebo si môžem vybrať zo svetiel, ktoré viem zoslabiť aj zosilniť, na výber mám aj teplé či studené odtiene bielej. Mimochodom, to je veľmi dôležitá vec. Pracovať, by ste mali pri studenom svetle. Je lepšie pre oči a navyše ak bude obsahovať aj svetlo modré, budete čulejší i po niekoľkých hodinách práce.
V pracovni potrebujete určite viacero lámp. Ja mám jednu hore na strope, dve na stole a nad kreslo, kde si niekedy sadnem mám niekoľko LED bodových svetiel. Verte, že čím viac lámp si do svojej pracovne dáte, tým lepšie, pohodlnejšie a lepšie sa vám bude pracovať.Čierny pracovný stôl s počítačom, rastlinou a stolovou lampou.jpg

Seďte pohodlne a správne

Začnite tým, že si vyberiete naozaj dobrý stôl a ešte lepšiu stoličku alebo kreslo. Hlavné je to, aby ste sa pri stole nekrčili a nehrbili. O tom, že by ste sa na neho http://www.muo.cz/mami-uz-tam-budem–1672/ nemali ani načahovať, asi nemusím hovoriť. To, či vám vyhovuje výška stola aj stoličky, zistíte pomocou jednoduchého školáckeho testu. Sadnite si ku stolu, položte na neho svoje predlaktie. Ak vaše predlaktie a zvyšok rúk tvoria deväťdesiat stupňový uhol, je všetko v poriadku.

Neriešte len výšku, ale i to, či sa vám na stoličke sedí pohodlne. Na škodu nie je ani špeciálne tvarovanie na chrbticu. Verte, že ak budete na svojej stoličke sedieť bez prestávky takých šesť až sedem hodín, toto pohodli neoceníte veľmi.