Aj napriek tomu, že sa s nimi trápite hlavne keď sú ešte malé a po nociach si pýtajú jesť, máte z nich neskutočnú radosť a za nič na svete by ste ich nedali. Stanu sa celým vašim životom, všetkým čo máte. Pridajú vám každý deň robotu ale o tom to je. Pri nich sa nikdy nenudíte preto si užívajte všetky tie chvíle a ukážte im všetku lásku k nim.
V prípade že ešte nemáte deti tak vás to len nakopne k tomu, žeby ste ich chceli kvôli tomu aké sú. Keď ich máte, všetko pochopíte a nebude ani jeden bod pri ktorom by ste si povedali že to tak nie je.

rodina u moře.jpg

Ukážu, že sa boja
Nikdy svoje pocity strachu neskryjú, pretože chcú aby bol pri nich niekto kto ich ochráni a nebudú sa už musieť báť. Nemajú ani najmenší dôvod neprejaviť svoju bojazlivosť, preto budete stále vedieť, čo má, nemá rado a čoho sa obáva.
Tešia sa z maličkostí
Nepotrebujú veľké a drahé veci. Stačí im, ak si sami niečo nájdu a budú hneď vedieť ako sa stým zabaviť. Prečo je tomu tak ? Asi preto lebo sú radi že nie sú sami na svete takí malí.
Prejavujú lásku
Najlepšie je to, že sú vždy úprimné a nečakajú kým sa niekto ozve prvý. Ak vás ľúbia tak vám to hneď povedia a nemusia to v sebe dusiť.
Komplimenty ako samozrejmosť
V momente ako ich pochválite, poviete niečo pekné tak ani nerozmýšľajú nad tým čo odpovedia. Je to najmä: ,,Ďakujem.” ,,Viem.”. Sú na seba pyšný a nepoprú to.
Dôvera v človeku
Všetkým ľudom veria a vidia v nich len pozitívne veci.
Sú priateľský
Jediné čo chcú vedieť je, či sa s nimi budú ostatné deti hrať. Neboja sa že ich iné odmietnu a často ani nepozerajú na to ako vyzerajú a podobne. Chcú sa len hrať lebo vtedy sú najšťastnejšie.
Čo na mysli, to na jazyku
Nech je to na nesprávnom mieste alebo v nesprávny čas, ich nezastavíte. Bojíte sa niekomu priamo povedať, že smrdí ? Žiadne obavy, vaše dieťa to za vás povie aj bez hocakej prosby.
Žijú tu a teraz
Nezaujíma ich, čo bude zajtra alebo o pár rokov. Každý deň si užívajú a neriešia nič iné.sourozenci.jpg
Nadchnutie pre veci
Niektoré veci vidia po prvý raz a preto sa z nich tešia nech je to i len malý mravec.
Neboja sa urobiť chybu
Obavy, čo bude ak to urobia ? Nie, to neexistuje. Ak chcú tak do toho idú a nepozerajú na dôsledky.
Nepoznajú nenávisť
Dospelí ľudia keď sa raz pohádajú, dokážu sa nenávidieť niekoľko dní ba dokonca i niekoľko rokov alebo celý život. Deti sa raz pobijú, pohádajú a na druhý deň sú opäť spolu akoby sa nič nestalo. Takúto schopnosť by chcel každý aj ako dospelý.
Smiech kdekoľvek a kedykoľvek
Nemajú žiadne starosti či zábrany k šťastiu. Jednoducho ak chcú, tak sa smejú.
Ich bezprostrednosť
Nie je to zlé. Je to rozkošné a budú po tom túžiť len nejaký čas kým nedospejú. Neprerušujte im ich “sny” ako je napríklad dostať sa do kina s pomaľovanou tvárou a vtipným kostýmom na obľúbenú rozprávku.
Sú úžasné preto si ich ochraňujte. Sú asi jediným najväčším šťastím ktoré môžete mať.