Rozmýšľať prakticky nevie veľa z nás. Kupujeme veci, ktoré nepotrebujeme a nikdy nepoužijeme. Rozmýšľať prakticky znamená využívať všetky veci čo najviac. Taktiež to znamená byť praktický aj v domácnosti. To znamená vedieť ušetriť, opraviť si nejaké veci alebo dokonca vyrobiť. Praktické využitie vecí nie len v domácnosti je veľmi dôležité.

pomůcky

Nakupovanie

Byť praktickým je potrebné aj pri nakupovaní. Zdanlivo bežná vec no mali by ste sa nad tým zamyslieť. Koľko zbytočností nakúpite? Obchodné centrá a supermarkety sú robené presne preto aby ste kúpili aj to čo ste vôbec nechceli a v skutočnosti ich nepotrebujete. Preto myslite prakticky a nekupujte zbytočnosti. Šetrite! Pred nákupom si napíšte zoznam a striktne sa ho držte. Ak chcete kúpiť niečo mimo zoznamu položte si otázku či to naozaj potrebujete. Nikdy nenakupujte hladný, pretože odídete s plným košíkom. Nie je to praktické nakúpiť kopec vecí a potom ich nevedieť spotrebovať a vyhodiť.

nápad

Vyrobte, prerobte a opravte

Presne tohto by ste sa mali určite držať. Výroba vecí je zábavná a navyše ušetrite množstvo peňazí. Je to príjemný relax a kreatívna činnosť. Vyrábať si môžete čokoľvek. Fantázie sa medze nekladú. Určite nevyhadzujte staré veci ale snažte sa ich nejakým spôsobom prerobiť a dodať im druhý dych. Niekedy stačí starému nábytku jeden nový náter a sú úplne použiteľné. Ak sa vám niečo náhodou pokazilo určite to hneď nevyhadzujte ale pokúste sa to ešte opraviť. Zbytočne veci nenahradzuje len kvôli tomu, že vyšli z módy.
Aj pri zariaďovaní vášho bytu či domu by ste mali uvažovať prakticky. Zbytočne priestor nezaťažujte a stavte na jednoduchosť. Kupujte potrebné veci, ktoré sa v domácnosti zídu. Na zariadenie vám postačia aj veci, ktoré už nie sú najnovšie. Ak ich viete zrekonštruovať bude to výborné! Určite sa neriaďte dnešným štýlom života, že čo vide z módy treba vyhodiť.