Najťažšou vecou pri zmene životného štýlu na lepší a zdravší je začať. Teda odpútať svoju pozornosť od všetkého nezdravého, čo si vás chytilo do pazúrov a nechce vás ani za svet pustiť. Keď však raz začnete, verte, že sa budete cítiť o toľko lepšie, že na vaše predošlé nezdravé návyky veľmi rýchlo zabudnete.

jablka

So všetkým treba začínať postupne, aby sme dosiahli. Nikto učený z neba nespadol a teda nikto sme sa nenarodili s tým, že od prírody vieme, ako sa máme správne rozhodovať, ako máme správne konať, čo máme kedy povedať, čo nášmu telu naozaj prospieva a čo naopak nie. Nepríjemným pravidlom je, že čo vám nerobí dobre si uvedomíte, až keď to na vlastnej koži pocítite. Dovtedy vám môže hovoriť kto chce čo chce.
Ako prvé, čo by ste sa teda mali pokúsiť je zmeniť svoje stravovanie. To však neznamená, že máte začať variť iba z BIO potravín a jesť polystyrén. Skúste malými krôčiky začať do svojej stravy priraďovať zdravšie, ľahšie jedlá a vyčleňovať tie mastné a ťažké na žalúdok. Jedinou ťažkosťou, ktorú si totiž môžete spôsobiť bohužiaľ nie je iba väčšie číslo na váhe. S nezdravou stravou sa spája aj veľa iných zdravotných problémov.

hubnutí

Ľudia si myslia, že schudnú keď začnú držať prísne diéty, budú hladovať a vlastne si zakážu aj a pozrieť na všetko, z čoho by mohli pribrať. Jednoducho začnú žiť zo vzduchu. Je to ale obrovská chyba, pretože jediné čo tým dosiahnete je zmätok vo vašom telíčku, ktorému bude chýbať energia a teda všetky dôležité látky pre jeho správnu funkciu.

zelenina

Takýmto štýlom síce schudnete, ale verte že vám to nestojí za to, aby ste si pokazili zdravie a čo je najdôležitejšie, keď po mesiaci vložíte do úst kúsok chlebíku, všetky kilá začnete postupne priberať naspäť. Oveľa príjemnejším a aj šetrnejším chudnutím je jesť pravidelne, v malých množstvách a piť dostatok vody. Keď vymeníte sladkosti za ovocie a chrumky za zeleninu, až potom sa začnú diať zázraky.