Už sa to pomaly, ale isto blíži a dokonca vidíme prvé trailery. Playstation 5 a pravdepodobne hneď na to nový Xbox (Two?), behom dvoch rokov svet videohier zachvátia samé revolučné novinky. Samozrejme musíme rátať i s tým, že silnú trojku so svojimi inováciami musí doplniť aj Nintendo. A možno nemusíme žiť iba v predstavách, veď skrz médiá a vyjadrenia dotyčných spoločností uniká stále viac informácií o predbežnej podobe hrania v blízkej budúcnosti.

videohra

  • Aj napriek určitej spojitosti troch zmienených gigantov na trhu s videohrami sa pravdepodobne dočkáme rozdielnych záverov, a teda finálnych prevedení, pričom každá zo spoločností nás môže obohatiť a posunúť vpred iným, respektíve špecifickým  smerom.

Zatiaľ, čo možno nie je prekvapením, že Microsoft vsadí predovšetkým na hardvér a technológiu cloud, pomoc ktorej bude možné napríklad zdielať jednu hru na rôznych zariadeniach nehľadiac na ich parametre, Nintendo pravdepodobne pôjde svojou cestou a prinesie nám originálne unikátne tituly s novou konzolou, no a spoločnosť Sony prakticky nedávno predstavila trailer a prvé ukážky pripravovanej a zrejme onedlho dostupnej Playstation 5, ktorá sľubuje hlavne silný výkon a jedinečný dizajn na čele so zaujímavým prevedením nového ovládača.

konzole

Prečo však na tieto novinky čakáme už taký dlhý čas?
Odpoveď vlastne môžeme štylizovať pomerne jednoducho- dnešné konzoly, či už Xbox One X alebo PS4 Pro ponúkajú dostatočne výkonný hardvér k tomu, aby bez problémov utiahli aj nové hry, respektíve developeri alebo tvorcovia hier ešte ani dnes nemajú problém vsadiť vo svojich hrách na nástroje a vizuálnu podobu, s akou si súčasné konzoly poradia. Tým pádom výrobcovia herných konzol nie sú hnaní prísť s revolučným a prevratným hardvérom, avšak tento čas sa už nadobro kráti a revolúcia musí byť na svete odhadom do dvoch rokov. Následne sa tak pripravíme na opäť zbrusu nové zážitky a nové prevedenia hier, celkovo tak na novú revolúciu v hraní.