Jednou z možností vysokého zárobku a práce, ktorá vás určite nebude nudiť je práve vedenie vlastnej firmy. Úspešní podnikatelia sa môžu stať z mladých študentov, skúsených ekonómov či starších ľudí. Naozaj tu nehrá vek ani vzdelanie až takú veľkú rolu. Prvým krokom k podnikaniu je založenie firmy. Ak sa rozhodnete pre tento krok, mali by ste byť už stopercentne rozhodnutý a mať premyslený jasný plán. Pýtate sa, ako na to a koľko to celé bude stáť? Čítajte ďalej.

Postup-na-zalozenie-spolocnosti-sro

Spoločnosť si môže založiť jednotlivec, no taktiež skupina ľudí s maximálnym počtom 50 ľudí. Vzniká momentom podpísania zakladateľskej listiny a spoločnosť s ručeným obmedzením, teda s.r.o. je na Slovensku najbežnejšia spoločnosť. Medzi najväčšie výhody patrí daň, ktorá je vo výške 21% z príjmu. Taktiež je do imania musí jeden spoločník investovať minimálne 750 eur, čo na založenie firmy naozaj nie je veľa. Ak sa vo vašej firme porušia zákony, firma zodpovedá len do výšky svojho majetku, nie viac.

1443968770-thinkstockphotos.480824502-640x427

Založenie sro cena sa pohybuje minimálne od 290 eur. Samozrejme, je nutné rátať aj s imaním, ktorým by ste mali disponovať. V cene 290 eur máte započítané vypracovanie všetkých dokumentácií a zmlúv potrebných k založeniu, konzultácia ohľadom vášho plánu v podnikaní, počet voľných živností podľa vášho úsudku, vypracovanie návrhu na zápis do živnostenského aj obchodného registra aj všetku kompletnú dokumentáciu pre súdy a úrady. Momentálne sa dá celá firma založiť aj online v priebehu dvoch dní.

Táto možnosť založenia firmy je naozaj veľmi výhodná, a preto sa odporúča práve začínajúcim podnikateľom. Či už chcete založiť kaviareň, cestovnú agentúru alebo účtovnícku firmu, vždy je najlepšie začať od založenia s.r.o. Ak máte plán a ste zodpovedný podnikateľský typ, založenie spoločnosti s ručeným obmedzením môže byť pre vás výborná príležitosť, ktorú rozhodne neoľutujete!