Myslela som si, že pohodlnosť automobilu záleží od toho, aké auto máte. Ja osobne už niekoľko rokov jazdím na starej Felícii, ktorú určite nemôžem označiť za pohodlnú. Ak ste si niekedy sadli do starého auta, tak asi viete, že je v ňom cítiť každý výtlk na ceste a o zákrutách ani nehovorím. Keď som však raz viezla môjho známeho, poradil mi niekoľko vecí, ako môže byť aj jazda v starom automobile o čosi pohodlnejšia.
Žena v dlhých bielych šatách sedí v aute a usmieva sa.jpg

  1. Pneumatiky!

Či auto na ceste sedí dobre alebo na nej lieta, o tom rozhoduje viacero vecí, no do veľkej miery, sú to práve pneumatiky. Keď jazdíte na príliš opotrebovaných gumách, nečudujte sa, že sa vám vo vašom aute nejazdí pohodlne. Pneumatiky stoja aj za „skackaním“ auta, trhaním volantu, či ťahaním do strán. Mám pre vás aj jeden TIP. Ak by ste hľadali overeného predajcu pneumatík, tak vám vrelo odporúčam pneumatiky Dubnica. Na mieste vám ich aj vymenia a vyvážia, takže ušetríte množstvo času a taktiež peňazí.

  1. Spätné zrkadlá

Spätné zrkadlá na vašom aute sa dajú vymeniť, a to vrátane toho, ktoré máte vo vnútri, teda v kabíne vodiča. Ak je na nich vypadané sklo, nedá sa hovoriť o príjemnom šoférovaní. Na starých autách j pritom tento jav veľmi bežný, takže ak máte pocit, že nevidíte dozadu najlepšie, vymeňte si všetky spätné zrkadielka. Takáto výmena vás bude stáť pár eur, no ten rozdiel pocítite ihneď.
Žlté auto zaparkované v meste na zámkovej dlažbe.jpg

  1. Zútulnite si ho

Niekoľko drobností v interiéri vášho automobilu, vám môžu vaše jazdenie spríjemniť naozaj podstatným spôsobom. Začnite sedadlami. Dnes dostanete rôzne poťahy, ktoré majú v sebe penu a ergonomické tvarovanie. Ďalšou vecou je vôňa. Staré autá majú nepríjemný zápach, ktorý nemusíte mať na svedomí vy, ale staré a zatuchnuté materiály. Nemusíte si to ani uvedomovať, no to, čo do seba, v úvodzovkách, natiahne váš nos, má vplyv aj na vaše celkové pohodlie.