Holandsko je krajinou, ktorá leží v západnej Európe s vyše 17-timi miliónmi obyvateľov. Je to krajina, do ktorej keď prídete, vstúpite do iného sveta. Ľudia sú veselí, radi Vám pomôžu a Vy tu dokážete stráviť naozaj pekné chvíle, na ktoré budete s láskou spomínať.plavba kanálmi.jpg
Amsterdam
Amsterdam je hlavné mesto Holandska. Je to mesto očarujúce. Je pravda, že sa tu počas dňa premelie neuveriteľné množstvo ľudí, no stojí za to ho vidieť, zažiť ho. A čo robiť v takom Amsterdame? Prechádzajte sa. Natrafíte tak na množstvo rôznych uličiek, ktorých má mesto neúrekom. Keď budete mať prechádzania dosť, môžete sa ísť povoziť po kanáloch. Uvidíte tak toto mesto z trošku netradičnejšieho uhla. Okrem toho má Amsterdam množstvo krásnych kaviarní a podnikov s terasami, ktoré sú samozrejme vyzdobené kvetmi. Kvety (nielen tulipány) sú totiž neodmysliteľnou časťou celej krajiny.
Den Haag
Mesto, ktoré je od Amsterdamu vzdialené asi hodinu cesty. Ľahko sa doň dopravíte vlakom, ktoré jazdia takmer neustále. V Haagu nájdete množstvo galérií, múzeí a samozrejme pláž. Pláž Scheveningen je krásnym a pokojným miestom, kde is môžete dopriať odpočinok. Navôkol jazdia ľudia na bicykloch, užívajú prítomnú chvíľu. Odporúčame vyskúšať rôzne atrakcie, ktoré pláž ponúka, napr. jazda na ruskom kole.centrum Amsterdamu.jpg
Bicyklujte
Kedy budete bicyklovať viac ako v tejto krajine? Neváhajte. Požičovne bicyklov sú doslova na každom rohu, preto si vyberte ten správny pre Vás a hor sa za dobrodružstvami. Bicykel je v Holandsku dopravným prostriedkom využívaným viac ako autá alebo električky. V Holandsku má bicykel asi skutočne každý. Dokonca sú pre nich vybudované rôzne parkoviská v podobe poschodových budov. Ak už na bicykel sadnete, našim malým odporúčaním je dávať pozor na električkové trate. Môže sa totiž stať, že Vám koleso z bicykla spadne do medzery na trati a potom veľmi rýchlo môže dôjsť k úrazu.
Samotná krajina toho ponúka naozaj veľa. Tulipánové plantáže, dom Anny Frankovej, zábavné parky, múzeum Van Gogha a veľa ďalšieho.