Twitter tiež varoval, že jej prevádzkové náklady by mohli v roku 2019 vzrásť o 20%.Podiel klesol aj napriek tomu, že spoločnosť oznámila zisky vo výške 255 miliónov amerických dolárov za posledný štvrťrok roku 2018, čo je viac ako dvojnásobok zisku z 91 miliónov dolárov, ktorý zaznamenal pred rokom, keďže výnosy z reklamy vzrástli.

mobil

Rastúce náklady sú príčinou toho, že spoločnosti sociálnych médií čelia zvýšenému tlaku na to, aby polícia obsahov svojich stránok podrobnejšie sledovala, po škandáloch nad duševným zdravím, súkromím používateľov, nenávistných prejavov a politických kampaní.
Twitter uviedol, že odstránil milióny zneužívajúcich účtov ako súčasť svojej snahy o vyčistenie, čo spôsobilo pokles mesačných používateľov.
V súčasnosti 321 miliónov ľudí používa túto sociálnu sieť, vypočítané mesačne, z 330 miliónov ročne skôr.

Napriek poklesu sa tržby v poslednom štvrťroku zvýšili o 24% na 909 miliónov dolárov, keď sa zvýšila videoreklama.
Jack Dorsey, generálny riaditeľ spoločnosti, povedal: "2018 je dôkazom toho, že naša dlhodobá stratégia funguje."
"V tomto roku sme presvedčení, že budeme aj naďalej dosahovať silný výkon tým, že sa budeme sústreďovať na to, aby sa Twitter stal zdravším a viac konverzačným servisom," dodal.

Spoločnosť tvrdí, že prestane sprístupňovať mesačných aktívnych užívateľov a namiesto toho prejde na hlásenie aktívnych denných používateľov.
Na každodennom základe získala platforma v štvrtom štvrťroku 126 miliónov používateľov – o 1,6% viac ako v predchádzajúcom období.
To je porovnateľné s 1,5 miliardami denných užívateľov Facebooku a 186 miliónmi Snapchatov.

twitter

Clement Thibault, analytik na globálnej finančnej platforme Investing.com, povedal: "Celkové užívateľské čísla sú nefunkčné, ale už chvíľu vieme, že má problém s falošnými užívateľmi a snaží sa s ním riešiť, nie je prekvapením pre každého.
"Vyššie prevádzkové náklady na druhej strane sú väčším problémom, pretože predpokladám, že marže a zisky spoločnosti sa výrazne zmenia v roku 2019."