Aj vy každý rok plánujete nejakú dovolenku do zahraničia? Cestovné agentúry často ponúkajú na leto výhodné ponuky do prímorských krajín a množstvo Slovákov v letných mesiacoch letí k moru. No čoraz viac Slovákov sa zaujíma o pobyt na Slovensku. Výnimkou nie sú naše kúpele, hrady či hory. Práve týždňové výlety do Tatier sú od slovenských, ale čím viac aj zahraničných turistov vyhľadávané čoraz viac. V našich Vysokých Tatrách majú veľké možnosti na turistiku a zábavu páry, rodiny, ale aj starší ľudia. Ktoré trasy je pri návšteve vhodné navštíviť?

tatry
 
Rysy                                        Trasa, ktorá patrí k tým náročnejším. Začať môžete na Štrbskom plese, pokračujete cez Popradské až na Rysy. Určite vás dostane prekrásny výhľad a zaujímavosťou je aj zastávka verejnej dopravy.               
 
Plesá                                       Najslávnejšie je práve Štrbské pleso, na ktorom nájdete aj rôzne atrakcie pre deti. Lanový park, plavba po vode a množstvo reštaurácií. Vyhľadávané je tiež Skalnaté, ktoré je medzi zástavkou na Lomnický štít. Dostanete sa naň lanovkou, ale aj stredne náročnou trasou z Hrebienka. Ďalšie plesá, na ktoré výstupy sa radia medzi náročnejšie sú Hincovo, z ktorého máte výhľad aj na Rysy a Zelené, ktoré sa radí medzi najkrajšie.
 
Gerlachovský štít                    Aj keď na vrch Gerlachu žiadna oficiálne označená cesta nevedie, po zaplatení sprievodcu sa dostanete aj tam, kam bežný turista prístup nemá. Sprístupnený je len Sliezsky Dom, na ktorý sa najrýchlejšie dostanete zo Starého Smokovca.

jezero
 
Lomnický štít                          Aj keď na tento štít je prístup povolený, lístky na lanovku bývajú najmä v letných mesiacoch beznádejne vypredané. Najnovšie prevádzkovatelia ponúkajú možnosť prespania priamo na vrchole.
 
Gopass                                   Ak navštevujete často Tatry rozhodne sa oplatí zaobstarať si Gopass kartu, ktorá vám zabezpečí zľavu na lanovky, v aquaparkoch, miestnych reštauráciách či podobných atrakciách pre deti.