Richard Flint, výkonný predseda predstavenstva Sky Bet, že priemysel "neurobil dosť na to, aby sa staral o problémových hráčov".
 
Komisia pre hazardné hry odhaduje, že približne 400 000 dospelých vo Veľkej Británii má problém s hazardom .

hazard
 
Charity Gambling With Lives opísal komentáre pána Flinta ako "urážku".
 
Jeho zakladatelia uviedli, že podcenil škodu, ktorú môže závislosť na hazardných hrách urobiť pre životy ľudí.
 
Sky Bet je v centre rastu online stávkového priemyslu a spoločnosť bola v minulom roku ohodnotená na viac ako 3 miliardy libier.
 
Odrážajúc svoj čas v spoločnosti predtým, ako opustí svoju úlohu budúci mesiac, pán Flint povedal: „V minulosti priemysel pravdepodobne povzbudil ľudí, aby utrácali za svoje prostriedky.“
 
Popis obrázku
Sky Bet je jedným z najväčších súkromných zamestnávateľov v Leedse, s 1 500 ľuďmi so sídlom v jeho mestskom centre
V roku 2018 musela Sky Bet zaplatiť pokutu 1 milión libier za "neochránenie zraniteľných zákazníkov" .
 
Povedal: "Toto odvetvie neurobilo dosť na to, aby sa staralo o problémových hráčov. Musíme urobiť viac, aby sme sa sami regulovali, a ak neurobíme viac, bude na nás viac nútená regulácia."
 
Jack Ritchie ukončil svoj život sedem rokov po tom, čo začal hrať v škole
Charles a Liz Ritchie z Sheffieldu založili charitu Gambling With Lives po tom, čo ich 24-ročný syn Jack ukončil svoj život v roku 2017 po tom, čo vyvinul závislosť na hazardných hrách.

ruleta
 
"Cítim sa urazený tým, čo povedal pán Flint, minimalizuje škody, ktoré priemysel odviedol na životy ľudí," povedala.
 
"Máme hazardné spoločnosti, ktoré hovoria, že chcú zarábať peniaze na liečbu závislosti na hazardných hrách, ale nechcú dať peniaze do prevencie hazardných hier."
 
Údaje od Komisie pre hazardné hry, ktorá reguluje odvetvie, naznačujú, že počet dospelých, ktorí sa zúčastňujú na online stávkach každý mesiac, sa takmer zdvojnásobil z 1,7 milióna dospelých v roku 2016 na 3,2 milióna v roku 2019.
 
Hazardné hry a stávkové spoločnosti už prispievajú finančnými prostriedkami na charitatívny Gamble Aware a priemysel nedávno poskytol finančné prostriedky na program GamStop, ktorý je určený na to, aby umožnil zákazníkom zakázať sa na online stávkových platformách .