Obľubujete vodu, slniečko, tobogány a opaľovanie sa? Vyberte si aquapark, kde zažijete plno zábavy. Adrenalín na tobogánoch si užijú nie len deti, ale aj dospelí. Aquaparky uskutočňujú akcie, kedy ich navštívia známe spevácke tváre, či rozprávkové bytosti, ktoré sa budú venovať deťom. V reštaurácii alebo bufete si vychutnáte obed, dezert či nejaký osviežujúci nápoj. Animátori sa postarajú o zábavu vašich detí a vy sa odreagujete.sourozenci.jpg
Zbožňujete prírodu, fauna, flóru, spev vtákov a žblnkanie potôčikov? Vyberte sa s deťmi na turistiku! Na Slovensku máme množstvo krásnych tiesňav, roklín, dolín, ktoré nie sú náročné a vedú nimi náučné chodníky. Nie len obdivujete, ale sa  aj niečo dozviete. V niektorých dolinách napr. Kvačianska dolina, sa môžete pokochať aj technickými pamiatkami, ako sú mlyny, chaty… Turistika nemusí byť náročná. Ak máte deti, zistite si informácie o turistických trasách a vyberte si menej náročnú trasu.
 Chcete si len oddýchnuť , relaxovať na lavičke pri čítaní knihy? Najdôležitejšie je pre vás, aby si to užili deti? Navštívte s nimi zábavný park. Animačné programy sa postarajú o detskú zábavu. Parky ponúkajú veľký počet atrakcií, od športových, cez tvorivé dielne, po mini zoo. V reštaurácii sa naobedujete . Prípadne niektoré športové atrakcie, ako bedminton, tenis a podobne si môžete užiť so svojimi ratolesťami.slovensko.jpg
Ak obľubujete históriu a deti túžia navštíviť sídlo princov a princezien, vyberte sa na prehliadku hradu. Na Slovensku je veľké množstvo hradov, zámkov a kaštieľov. Taktiež sa na nich uskutočňujú akcie. Najčastejšie sú to hrané rozprávky, strašidlá či podujatia ako Dni svätého Huberta v Svätom Antole. Môžete sa tam stretnúť s remeslami, šermiarmi alebo zažiť sokoliarske vystúpenia. Sprievodcovia, ktorí vás prevedú hradu či kaštieľov sú odetí v dobových kostýmoch, a tým vás vťahujú do deja.  Hrady sa nachádzajú na kopcoch, čo v minulosti slúžilo, ako obranný mechanizmus. Dnes si odtiaľ môžete vychutnať krásny výhľad.
Milujú vaše deti zvieratká, tak s nimi navštívte zoologickú záhradu. V Bratislave a Košiciach môžete navštíviť aj Dino park a preskúmať dinosaury z druhohôr. Okrem zoologických záhrad, ktorých na Slovensku nie je veľa, môžete navštíviť aj ranč, kde si užijete jazdu na koni alebo salaš plný ovečiek, kde ochutnáte produkty z ich mlieka. Potom existujú zveroparky, kde sa zoznámite najmä s lesnými zvieratami, dokonca takými, ktoré na Slovensku práve nežijú. Zaujímavosťou je aj zubria obore v Topoľčiankach.