Používateľ facebooku vyzval na vtrhnutie do americkej základne známej ako Area 51

Nachystajte si letenky, pretože internetom sa šíri nový ošiaľ – nájazd na odľahlú vojenskú bázu v americkej Nevade. Patrí vláde USA a nachádza sa tam vojenské letisko, ktoré slúži aj ako miesto testovania nových prototypov lietadiel.
Avšak, toto miesto má veľmi tajomnú povahu. Série zvláštnych úkazov, údajné zatajované letecké výskumy a všeobecné tajnostkárstvo, bolo pravdepodobne to, čo spustilo konšpiračné teórie o prítomnosti mimozemských bytostí. Dnes je Oblasť  51 jednou z hlavných tém teórií o UFO a pomerne široká verejnosť verí, že Spojené štáty tam skrývajú bytosti a technológie nie z tohto sveta.  upozornění.jpg
 
Všetko sa začalo vytvorením udalosti na sociálnej sieti Facebook s názvom: Vpád do Area 51, nemôžu nás zastaviť všetkých. V popise sa ďalej píše: ,,Stretneme sa pred Oblasťou 51 a zorganizujeme sa. Ak pobežíme Naruto štýlom, budeme rýchlejší než ich guľky. Poďme si pozrieť tých mimozemšťanov.“ Spomenutý Naruto beh je referencia na istý anime seriál, ktorého hlavnou postavou je ninja, ktorý beží v predklone s rukami vystretými dozadu. Skúste to. Na rýchlosti vám to síce nepridá, ale pomôže to ak chcete niekoho rozosmiať.
Dosiaľ prejavilo záujem 1,5 milióna ľudí a 2 milióny tvrdia, že skutočne pôjdu. Hotová internetová senzácia, ktorá spustila vlnu vtipných reakcií, obrázkov, či videí. O pár dní neskôr zasa ktosi ďalší začal usporadúvať vniknutie do bermudského trojuholníka, s podobným sloganom: „Nemôžu nás utopiť všetkých.“ Už aj zopár známych osobností sa vyjadrilo, aby s nimi počítali.
 
Ale nie všetci sa zabávajú. Americká armáda zaujala veľmi prísny postoj a všetkým ktorý by si chceli z Nevady doniesť nejakého domáceho miláčika z Marsu, posielajú strohú odpoveď – akýkoľvek pokus o neoprávnený vstup sa stretne so silným odporom.  Hovorca letectva takisto spomenul, že ich jednotky sú plne pripravené na obranu a teda vysoko neodporúča uskutočňovať žiadnu inváziu.

oblast.jpg
 
Dátum útoku je 20. september a naplánované je aj živé vysielanie (za predpokladu, že niekto sa ukáže). Dovtedy nám zostáva len baviť sa na výtvoroch inšpirovaných touto udalosťou a dúfať, že postupne aj tento trend, ako každý iný, vyjde z módy a nikto nedôjde k nijakému úrazu.