Dokonalý domov však nie je len o tom, ako si ho zariadite. Je to hlavne o pocite. Práve pocit domova je to, čo robí z vášho domu či bytu miesto, kam sa radi vraciate. Ale ten pocit vám nedá naozaj žiadny nábytok. Horšie je, keď máte u vás doma neustále konflikty. Konflikty sú väčšinou dôvodom, prečo sa niektorí ľudia domov neradi vracajú. Potom to však nie je domov, nemáme pravdu?

hamburk

Pamätajte si na to, že menej je vždy oveľa viac.

Je fajn, že by ste chceli všetko, čo vidíte v katalógoch alebo v obchode s nábytkom. Pravdou však je, že nie všetko sa hodí do každého domu. Vždy si dva razy rozmyslite či niečo do svojho domu či bytu kúpite. Môžete veľmi rýchlo skončiť ako zberač, ktorý má dom preplácaný hlúposťami. Potom nebudete mať doma vkusne zariadený priestor, ale jeden veľký gýč, s ktorým určite nebudete spokojný. Vyberajte múdro a všetko si premyslite, poprípade to prediskutujte s celou rodinou. Možno vás to stmelí dokopy.

Skúste tráviť čo najviac času s rodinou.

Možno si hovoríte, že ste spolu predsa stále, no nie je to tak. To, že ste spolu v jednom byte či dome ešte neznamená, že spolu aj trávite čas. Pozeranie televízie taktiež nie je výhra, pretože spolu vlastne vôbec nekomunikujete. Ako by ste mali tráviť váš čas? Hrajte spolu spoločenské hry alebo len postavte puzzle, či nejaké lego. Je to len na vás, no podstatné je, aby sa každý z vás zapojil. Buďte spolu ako rodina. Práve vtedy budete vo vašich srdciach budovať skutočný domov, z ktorého budete mať radosť. Harmónia je súčasť každého domova a takto si ju vytvoríte.

křeslo

Vhodné je aj to, keď vytvoríte vo vašej domácnostik miesto, ktoré bude patriť iba vašej rodine. Môžete si tam vystaviť vaše spoločné fotografie. Dajte si urobiť spoločný obraz. Alebo tam umiestnite výkresy, či rôzne iné veci, ktoré vytvorili vaše deti. Nezabudnite na vhodné nápisy, ktoré to miesto iba podčiarknu. Uvidíte, že spoločne vytvoríte domov, ktorý budete milovať a ktorý bude dokonalý. Taký, aký je.