Vaše nohy sú do konca dňa unavené a pravdepodobne opuchnuté. Preto je najlepšie nakupovať topánky v popoludňajších hodinách, aby ste sa uistili, že sa budú cítiť pohodlne aj po celodennom chôdzi.

zimní boty

Zimné topánky sa vyrábaju z množstva rôznych materiálov a techník, ktoré vás udržujú v suchu.
Dobrá izolácia je kľúčom k udržovaniu prstov v hĺbokej zime. Komfortné označenia, známe aj pod označením teploty, vám poskytujú vodítko pri výbere zimnej obuvi pri poveternostných podmienkach pri,ktorých ich budete nosiť. Ak cestujete denne verejnou dopravou, zvážte obuv na výšku, ktorá vás udrží v teple a suchu. Ak práve idete z domu do auta, zvážte vodotesné topánoky vyrobené z neoprénu alebo kože. Nepriepustné kožené alebo vodotesné laminátové topánky sú dve dobré možnosti pre udržanie nohy v teple a suchu.

Akonáhle zistíte, že máte dokonalé topánky, ďalším krokom je určenie správnej veľkosti. Chcete, aby vaše zimné topánky boli trochu priestranné na to, aby sa zmestili hrubšie, teplejšie ponožky a trochu väčšieho priestoru, ktorý by umožnil cirkuláciu vzduchu. Priestor v topánkach umožňuje zadržiavanie telesného tepla a odparovanie vlhkosti. Čím vyššia je vaša topánka, tým sa dosiahne teplota, ktorá reguluje výhody topánky. Ak sa budete predierať hlbším snehom, pozrite sa na topánky s nastaviteľným golierom, ktoré môžete pevne potiahnuť okolo nohy. A sneh sa vám nedostane tam kam nemá.

kozačky

Nikto nechce ísť skĺznuť na mrazivom chodníku. Pozrite sa na podrážku, aby sa zabránilo skĺznutiu a pádom, s osobitným dôrazom na päty. Drážky vám pomôžu aj pri strmom snehu. Vďaka širokej škále módnych topánok, ktoré majú dobrú priľnavosť. Môžete vyzerať dobre a stále byť v bezpečí. Podrážky vašich topánok by mali byť tiež vodotesné – gumy sú ideálne, pretože sú tiež protišmykovým materiálom.