Domov sa stáva domovom až po tom, ako v ňom urobíte zmeny, ktoré vás najviac vystihujú. Kúpením domu alebo bytu sa preto vaša dlhá púť zariaďovaním a udomácňovaním sa v tomto vašom novom hniezdočku nič nekončí, práve naopak, všetko sa len začína.

dekorace

Ako prvé a samozrejme najdôležitejšie pri zariaďovaní je zaobstarať si základné veľké kusy nábytku, ktorý je skutočne dôležitý pre našu existenciu, ale aj základnú pohodu a uspokojovanie našich primárnych potrieb ako je potrava, spánok, hygiena. Až v druhom rade, po tom, čo máte zariadené tieto najpodstatnejšie miestnosti, môžete začať uvažovať o maličkostiach, pretože práve tie spravia z vášho domu skutočný domov, v ktorom sa budete cítiť príjemne.
Maličkosti, knihy, závesy, vankúše, deky, koberce, ozdoby, črepníky s kvetmi, sošky a mnoho ďalších drobností predstavujú to, čo urobí náš domček krajším, pohodlnejším, útulnejším, ale aj domáckejším a hlavne svojským a výnimočným presne podľa vašich originálnych predstáv a túžob.

interiér

Samozrejme, že tieto veci nie sú dôležité, sú skôr iba prostriedkom na príjemné, ale nepotrebné spríjemnenie priestoru. Nepotrebujete ich na to, aby ste sa najedli, pripravili rodinke chutný obed, umyli sa alebo sa poriadne a pohodlne vyspali. Avšak, spĺňajú veľmi dôležitú estetickú úlohu. Ich samostatné pôsobenie si ani len nemusíme uvedomiť, ale keby ich umiestnite do vášho domu, a potom po určitom čase jednoducho dáte preč, uvedomili by ste si, ako veľmi v priestore absentujú.
Priestor sa bez nich zdá byť nejakým spôsobom sterilnejší, prísnejší a necítiť z neho pohodu, ktorú práve tieto drobnosti so sebou prinášajú. Nemusíte do nich investovať vysokú čiastku, ich čaro spočíva práve v tom, že by mali byť osobné a mali by ste k nim mať možno istý vzťah, preto, ak ste kreatívny, môžete si takéto doplnky vyrobiť aj sami doma.