· Tapety dokážu oživiť interiér je už veľmi známe. Avšak stále sa bojíme dať do svojho interiéru niečo výraznejšie. Zmenu môžete urobiť už teraz. Tapety ponúkajú rýchle, lacné a hlavne nenáročné riešenie na oživenie stien.

· Ale nie každý vzor sa hodí do každej miestnosti. Preto je dobré ak zvolíte vhodný výber interiéru do ktorého chcete umiestniť tapetu. Dôležitú úlohu zohráva aj štýl miestnosti. Zlaďte si miestnosť tak aby Vám pasovala do vášho interiéru. Napríklad ak máte radi vzor tapiet s ovocím alebo zeleninou skôr by sa hodila do kuchyne. V obývačke môžete použiť vzor mapy, či hudobných nástrojov prípadne farebné zladenie s interiérom.
malíř u okna
· Tapety dajte do priestoru tak aby vynikala nekričala a hlavne nekazila prvotný dojem. Tapetu zlaďte do jednej kombinácie farieb ktoré prispôsobíte z nábytkom, závesom, vankúšmi či posteľou bielizňou alebo kobercom. Ak nemáte farebné tapety, môžete ju zladiť iba z jedným prvkom. Napríklad ak máte drevenú podlahu a tapetu zo vzorom dreva môžete ju prispôsobiť práve týmto.

· Tapety môžete prispôsobiť aj detských izieb. Najčastejšie sa preferujú motívy hračkami alebo kreslenými filmami, či farebné tapety podľa výberu vašich detí. Samozrejme že nesmiete zabudnúť aj na celkové interiérové zladenie ktorý dodá detskej izbičke ten správny šmrnc. Tapety vo vašej spálni ? Vďaka tapetami si môžete zladiť spálňu tak ako potrebujete a dodať izbe vďaka tapetami ak trochu romantiky. Môžete využiť farebnú tapetu teda v červenej alebo ružovej farbe či tváre ruží alebo iných vzorov.
malby na zdi
· Lepenie tapiet môže byť náročné. Preto dbajte na to aby ste pri prvotnom lepení mali pri sebe viac ľudí. Počas lepenia majte tapetu vyrovnanú a nezabudnite aj na správne rozmery. Používajte primerané množstvo lepidla a na koniec nezabudnite prispôsobiť exteriér tak aby ste všetko mali zladené ako potrebujete.