Vždy som chcela mať dom zladený v jednom duchu a v jednom štýle. Bolo mi jasné, že to nebude také jednoduché, ako sa na prvý pohľad zdá, no bola som ochotná dať do toho skutočne všetko. Ak sa rozhodnete, že kúpite dom, určite sa držte toho, čo si napíšete. Založte si zošit alebo si to píšte do mobilu, či na obyčajný papier. Podstatné je, aby ste to skutočne napísali. A čo konkrétne? No jednoznačne zoznam vecí, ktoré musíte mať. Najlepšie je, keď si to rozdelíte na kategórie chcem a potrebujem. Tak najlepšie zistíte, čo je vlastne naozaj podstatné a čo môže počkať. V prvom rade však myslite na to, čo nesmiete zanedbať.

zábradlí se schodištěm

Ak máte deti, je na prvom mieste praktickosť a bezpečnosť. Nemôžete mať predsa ultra moderný sklenený dom, keď vaše hyperaktívne dieťa všade behá, skáče a môže si kedykoľvek ublížiť. Podstatné je, aby bol váš domov vhodný pre dieťa. Keď bude staršie, môžete urobiť čo len chcete. No kým je malé, musí byť dom preň naozaj zabezpečený. Nie je to také jednoduché, chce to veľa premýšľania a správnych rozhodnutí, no každý rodič to má v sebe. Nemusíte sa báť, že na niečo zabudnete alebo že niečo podceníte. Keď sa budete snažiť, určite sa to vyplatí.

schodiště se zábradlím

V prvom rade myslite na zabradlie na schody. Myslíte si, že je to automatická vec, ktorú žiadny rodič nepodcení? Mýlite sa. Veľmi veľa rodičov podcení aj takúto maličkosť a potom sa čudujú, prečo je ich dieťa stále odrvené. Je jasné, že ho nemôžete stále strážiť a fúkať mu každú ranku. No toto je naozaj podstatné, nie je to žiadny výmysel. Dôležité je aj to, aby ste vybrali správny materiál. Aby sa vám hodil ku všetkému, čo doma máte. Je to fajn aj pre mňa, pretože si takto vyberiem len materiál a ostatné už je nepodstatné. Som však šťastná, že môžem mať doma niečo praktické. A niečo, čo naozaj ochráni moje dieťa pred úrazom.